Hokejisté Havlíčkova Brodu dobře rozehraným průběhem zápasu v rámci 36. kola první ligy ve Znojmě ale pohrdli. Nakonec prohráli 6:3. Trenér hostujících Rebelů po zápase pořádně zuřil!

„Někteří hráči si mysleli, že se Znojmo porazí samo. To se samozřejmě nestalo. Domácí nám ve třetí třetině dali lekci. Vždycky vše říkám na rovinu, řekl jsem to hráčům i po zápase, že pokud nezlepší přístup, někdo kádr opustí,“ hlásil na pozápasové tiskové konferenci brodský kouč Petr Novák.

Stalo se. V týmu Rebelů skončili brankář Stanislav Neruda a útočník Přemysl Sedlák.

K vyhazovům možná nemuselo dojít, protože Rebelové měli zápas ve Znojmě dobře rozehraný, po prvním dějství vedli 2:0. „První třetina byla z naší strany dobrá. Bohužel poté to hráči podcenili, což se nám nevyplatilo. Ve třetí části už byl soupeř jasně lepší, udělil nám lekci. Za nějakých patnáct minut dal čtyři branky. Kdyby hráči k utkání přistoupili stejně jako k první části, mohli jsme uspět,“ hodnotil Novák.

Po zápase ve Znojmě zuřil. Trenér prvoligových hokejistů Havlíčkova Brodu Petr Novák po porážce 6:3 byl hodně rozladěný. „Někteří hráči si mysleli, že se domácí porazí sami, ale prostě se tak nestalo, Znojmo nám dalo lekci,“ supěl na pozápasové tiskové konferenci. „Vždycky vše říkám na rovinu, řekl jsem to i hráčům. Výsledkem je, že dnes dva hráči kádr opustili,“ upřesnil včera po obědě brodský kouč. „V týmu končí Stanislav Neruda a Přemysl Sedlák,“ upřesnil. Zároveň naznačil, že čtvrteční změny nemusí být zdaleka poslední. „Pokud hráči nezlepší přístup, tak to nebyly poslední změny,“ dodal Novák.

Vinou vyhazovu obou hráčů jsou jejich nedostatečné výkony. „Hráči si musí uvědomit, že tu jsou od toho, aby hráli hokej. Měli by být plně koncentrování a připravení,“ vysvětluje Novák.

Jasnou jedničkou Rebelů by se tak měl stát Jaroslav Suchan, záda by mu mohl krýt Petr Opršal, nebo Pavel Krch chytající za brodskou juniorku. Generální manažer Rebelů včera uvedl na webu klubu, že by mohl vypomoci i slavistický brankář Robert Slipčenko, který už loni v Kotlině působil.