Šestnáctizápasová neúspěšná série brodským chlapcům na psychice nepřidala, trenérský tandem Tomáš Mariška – Richard Cachnín však nad mladými hráči neláme hůl, vždyť do konce celé soutěže zbývá ještě dvaadvacet zápasů. Mladí Rebelové konečně prolomili prokletí často smolně prohraných zápasů a zabrali na ledě Chomutova, kde konečně vyhráli v poměru 4:3.

Zářil gólman Dolejš

„Úspěch se nerodil snadno, byla to taková přetahovaná, kdy v závěru mladíci z Kotliny vše zvládli a dotáhli zápas do vítězného konce. V omlazené sestavě Rebelů, díky velkému počtu starších dorostenců, zazářila vycházející hvězdička, gólman Daniel Dolejš, který s velkým úspěchem hájí i branku druholigového Pelhřimova.

Havlíčkobrodské družině se bude lépe dýchat a úspěch v Chomutově by ji měl nakopnout k lepším zítřkům,“ doufají oba trenéři.
Mladíkům z Kotliny nikdy nechyběla bojovnost, na severu Čech k tomu přidali nesmírnou vůli po vítězství. „Dát čtyři branky venku se nám již opravdu dlouho nepodařilo, zasloužil se o to především týmový výkon. Evidentně se našemu týmu zlepšila defenziva, ve které byl jasnou jedničkou brankář Dolejš. Kluci hrající před ním si také dali říct, zbytečně nedrželi kotouč a dávali ho rychle do hry a navíc konečně se prosadili i střelecky,“ pochvaloval si trenér Richard Cachnín.

Zda to byl obrat k lepšímu, prokázalo až včerejší večerní utkání v Kotlině, ve které Brod přivítal rivala z Pardubic (v úvodním kole Rebelové na pardubickém stadionu vyhráli 3:2), jehož výsledek jsme do uzávěrky Deníku již zařadit nestihli.

Dnes jedou junioři na led brněnské Komety, v pondělí 17. ledna se pak představí na domácím ledě v havlíčkobrodské Kotlině v utkání se Znojmem.

Alois Svoboda