Ještě před týdnem nad ním mnozí fanoušci a příznivci brodského hokeje lámali hůl. Ve třech zápasech v minulém týdnu však musel útočník Rebelů Ladislav Rytnauer všechny pochybovače umlčet.

Šest branek a čtyři asistence, to je jeho bilance ze zápasů v Berouně, ve Znojmě a doma proti Chomutovu. Může za jeho střelecké obrození prozrazená sázka mezi generálním manažerem Rebelů Augustinem Žákem a bývalým vynikajícím reprezentačním obráncem Janem Suchým?
O co jde? Žák prohlásil, že brodský odchovanec, který se do Kotliny vrátil před letošní sezonu z konkurenční jihlavské Dukly, vstřelí v sezoně minimálně patnáct branek. Legenda českého hokeje na to odpověděla, že ani omylem… a sázka byla na světě.

„Už jsem se začal bát, pomalu jsem začínal uznávat svoji prohru v sázce. No ale po tom– hle týdnu to ještě není tak jisté,“ usmíval se po sobotním vítězství Rebelů nad Chomutovem 8:5 Žák. V tomto utkání Rytnauer rozšířil svoje konto o jednu trefu a nyní už vstřelil sedm branek.

„O sázce jsem se doslechl. Je to na poslední chvíli, naděje umírá poslední. Zkusím ještě zabojovat, abych to manažerovi nezkazil,“ směje se útočník s číslem 63 na zádech.

Rytnauer se v letošní sezoně trápil a sám cítil, že jeho forma není ideální, ale změna přišla právě s pondělním zápasem v Berouně, kde nastřílel hattrick. „Trvalo to dlouho, byla to spoustu zápasů. To se mi snad ještě nestalo. Nakonec to tam spadlo a vše se v dobré obrací. Doufám, že to bude pokračovat až do play off,“ přeje si brodský forvard. „Věřím, že sezonu dohraju trochu ve větším stylu než jsem ji začal,“ dodal jedním dechem.

Co vězí za střeleckým obrozením? „Bylo to o prvním gólů. Padl mi tam v Berouně a tím se mi hodně zvedlo sebevědomí. Poslední tři zápasy mi vyšly, z toho byla dvě vítězství, takže super,“ přibližuje třicetiletý brodský útočník.

Pozadu však v minulém týdnu nezůstávali ani jeho parťáci z druhé brodské útočné řady – Miroslav Holec (4 + 6) a Jan Knotek (0 + 6). „Rýťovi to tam teď padá, což je hodně důležité. Většinu toho, co mu nahrajeme, tak dá,“ směje se jeden z produktivního tria Miroslav Holec.

Hattrick Chomutovu umí dát každý
V sobotním utkání proti Chomutovu si však Holec s Rytnauerem role vyměnili, tentokrát branky střílel prvně jmenovaný a vstřelil hattrick. „V Berouně jsem nahrával já Láďovi, teď on mně,“ usmíval se Holec. Jeho počin samozřejmě neunikne ani brodskému pokladníkovi. „Budu o pětikilo lehčí, ale to k tomu patří,“ smutní na oko třiadvacetiletý útočník Rebelů. „No jo, nehraj si na hvězdu, hattrick Chomutovu umí dát každej,“ rýpl si do něj po zápase spoluhráč Lukáš Endál, který stejnému soupeři tři branky vstřelil na konci října při vítězství 7:2.
Druhá útočná formace ve složení Rytnauer – Knotek – Holec si spolu opravdu sedí, v minulém týdnu se podepsala hned pod dvanáct branek z celkových sedmnácti, které Rebelové nastříleli. „První zápas jsme se sice trochu hledali, ale teď už víme, kde kdo je,“ shodují se Rytnauer s Holcem.