Bylo nám kluků, kteří se postavili proti favorizované brněnské Kometě tak trochu líto. Jenže…to neznáte bojovníky z Kotliny!

EXTRALIGA ML. DOROSTU
H.BROD – KOMETA BRNO 4:2
I když hned od začátku chlapci z moravské metropole naznačovali, že jsou na tom lépe po bruslařské i technické stránce, přehráli je „borečci“ z Vysočiny nezměrnou bojovností, a drželi s nimi statečně krok. I když hned v úvodu prostřední části za stavu 1:1 byl blízko gólu Hlídek, dostala se Kometa v polovině zápasu do vedení 2:1 a málokdo věřil, že udané tempo brodští kluci fyzicky vydrží.

A vydrželi, zakousli se do soupeře jako buldoci a nepovolili. Odměnou jim byl ve 3. minutě gól Zohorny na 2:2. Šokovaný favorit najednou nevěděl, co hrát a když pět minut před koncem všudybyl Beránek rozesmutněl brněnského gólmana, byla Kometa na dně a dorazil ji Zohorna na 4:2.

Brno se ještě pokoušelo se zápasem něco udělat a pokud se ještě dostalo do gólových příležitostí,, bylo zoufalé ze zázračných zákroků gólmana Nováka, který spolu se Zohornou se stal hrdinou zápasu. Brodská družinka božích bojovníků Kometu z hokejového nebe doslova sestřelila.

Branky: Zohorna 2, Mašek, Beránek - Jenyš, Zbořil. Havlíčkův Brod: Novák - Žuček, Vala, Krajcigr, Lobo - Vosyka, Ludvík, Hlídek - Zohorna, Beránek, Osmík - Málek, Mašek, Dundáček. Třetiny: 1:1,1:1,2:0.

(sal)