Hrál se oboustranně nezáživný hokej nebo v duchu jistého play-off obou týmu.

Do uvedeného času stojí za zmínku neproměněné vyložené šance Holce, bitka Pavlíka, který bez problému k zemi poslal hradeckého hráče. Pět minut před koncem utkání se povedlo hradeckému Hruškovi vyrovnat, když si z brodských hráčů udělal tréninkové kužele.

O tři minuty později byl jasný kroček na domácího hráče, který rozhodčí ocenil dvouminutovým trestem pro hradeckého hráče. Z nepochopitelných důvodů „vytekl“ brodský trenér ve službách Hradce, Jiří Mička, který hodil po rozhodčím plastovou láhev a poslal svůj tým do třech. Po tomto verdiktu si svoji házenkářskou vložku zopakoval a byl oceněn pětiminutovým trestem plus do konce utkání.

Dvojnásobnou přesilovku Rebelové zužitkovali, když Endálovu střelu doklepl do branky Roman Vondráček. Potom si ještě Hradec na cestu přibalil vlastence, když brankář Luňák nastřelil záda spoluhráče a od něho se puk dostal do branky.

Pozápasová tiskovka se po dvacetiminutovém čekání obešla bez hradecké účasti. Nedostavil se Jiří Mička ani jeho asistent. Tohle mi přišlo ze strany Hradce neprofesionální, protože prohru režíroval právě Mička. A to se pravidelně v Kotlině tiskovky zúčastňuje, po prohraném zápase i jihlavský „vtipálek“ Petr Vlk, který zapomněl, kde se naučil bruslit.

Zápas tedy hodnotil pouze Petr Novák a začal po „Novákovsku“: „Tak já bych souhlasil s trenérem hostí (hostující trenér nepřišel – pozn. autora), že jsme byli lepší, a to vítězství si zasloužili.“ Potom Petr Novák zvážněl a pokračoval: „Ne, my jsme dneska utrpěli vítězství, soupeř víc fauloval a my jsme ty přesilovky využili. Ten zápas byl takovej, že se nebránilo ani neútočilo, hráči už vědí, že je play-off nemine. Zápasu chyběl náboj, který by měl mít. Hráči mě zklamali přístupem, ale zase si cením, že jsme ho zvládli.“