Starší hokejový dorost bodoval

Havlíčkův Brod - Mladí Rebelové se změnili v zápase proti „Budějkám“ v boží bojovníky.

7.2.2011

Ilustrační fotoFoto: Libor Blažek

Mládežnická extraliga pokračovala dalším kolem, brodští junioři po hrdinném boji po nájezdech zdolali České Budějovice, mladší dorostenci si odvezli rovněž po nájezdech alespoň bod z Hradce Králové.

EXTRALIGA JUNIORŮ
H.BROD – Č. BUDĚJOVICE 3:2pn.

Hned v úvodní třetině si připravili mladí Jihočeši čtyři gólové příležitosti, tři z nich vynikající brodský gólman Dolejš vychytal. Hosté byli technicky lepší, Rebelové bojovnější. V prostřední části nejdříve zazářil Dolejš, když při rozštěpu špičkou brusle vykopl dělovku obránce Kříže k tyči, tlak soupeře se od 25. minuty stupňoval a vyústil gólem Sumerauera 0:1. V polovině utkání se Varga prodral až před budějovického brankáře a nebyl úspěšný. Když už se zdálo, že se domácí nadechují k náporu, přišla studená sprcha v podobě gólu Marka na 0:2.

V poslední části udělali trenéři Jihočechů taktickou chybu. Hned od začátku zahustili obranu, většinou bránili a tím pustili chlapce z Vysočiny do hry. Ti neúnavně bušili do plných, nabídnuté šance však nedokázali střelecky úspěšně zakončit.

Již čtyři minuty před koncem se brodští trenéři Mariška s Cachnínem rozhodli k odvážnému činu a nasadili power- play. A vyplatilo se. Nabuzení kluci z Kotliny soupeře svírali a Hadrava snížil na 1:2. Minutu před koncem byl vyloučen budějovický hráč a Broďáci zkusili přesilovku 6 na 4. Pouhé dvě sekundy rozjásal spoluhráče obránce Šíma, když vypálil pumelici od modré na 2:2. Po prodloužení se rozhodovalo až v nájezdech. Domácí Hadrava a Milfait byli úspěšní, a tak dva doslova vydřené body zůstaly v Kotlině. „Poslední třetina byla z naší strany parádní, úspěch byl podložen nesmírnou bojovností,“ nešetřil pochvalou Richard Cachnín.

Branky: Hadrava, Šíma, rozhodující nájezd Milfait – Sumerauer, Marek. Havlíčkův Brod: Dolejš (Pešek) – Pecen, Bancíř, Ambrož, Šíma, Kulhánek, Musil, Novotný – Wasserbauer, Varga, P. Blažek – Szilva, Ondráček, Račanský – Havel, Milfait, J. Doležal – O. Doležal, Kozlík, Hadrava.

EXTRALIGA ML. DOROSTU
H.KRÁLOVÉ – H. BROD 4:3pn.

Sedm hráčů základního kádru doplnili brodští trenéři Adam s Kraučukem sedmi „bažanty“ – žáky z 8. třídy, a tak se nelze divit, že domácí votroci je fyzicky přetlačili. Po dvou třetinách byl stav vyložených příležitostí 4:4, jenže Východočeši tři z nich proměnili, hosté ani jednu. Hned na začátku poslední části za stavu 3:0 snížil Vosyka a zavelel k útoku. Rebelové byli najednou na koni, opět Vosyka upravil na 3:2 a dvě minuty před sirénou Hlídek srovnal na 3:3.
Ještě pár sekund před koncem se to před domácí brankou jenom vařilo, štěstí však přálo gólmanovi. V prodloužení mladíci z Vysočiny ubránili oslabení 3 na 4 a potom i 3 na 5, v nájezdech se však trefil pouze Vlček, z hostů Barus a Klement, a tak dva body zůstaly u Labe.

Branky: Klement 2, Myslivec, Jebavý – Vosyka 2, Hlídek. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:3 – 0:0,1:0. Havlíčkův Brod: Č. Novák (M. Novák) – Žuček D. Vala, Krajcigr, Lobo, Mendl, Lacina – Vosyka, Ludvík, Hlídek – Nguyen, Málek, Vlček – Jojda, L. Vala, Přibyl – Polák.

7.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.