Rebelové začali vítězně, v prodloužení rozhodl Vošmik

Havlíčkův Brod /FOTO A VIDEO/ – Úspěsně vstoupili do předkola play off havlíčkobrodští hokejisté.

10.2.2011

Z hokejového utkání Havl. Brod - Kadaň.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Po boji zdolali Kadaň a ujali se vedení v sérii. Dobře rozehráli své utkání v Hradci Králové i hráči Třebíče, ale vedení neudrželi a prohráli. Druhé zápasy jsou na programu ve čtvrtek.

H. BROD – KADAŇ 4:3 po prodl.
Stav série: 1:0
První dějství úvodního zápasu série předkola play off mezi hokejisty Havlíčkova Brodu a Kadaní branku nepřineslo. O něco aktivnější byli domácí hráči, jenže pro jejich snahu neměl pochopení kadaňský brankář Závorka, který všechny jejich pokusy zneškodnil.

Kadaň v první třetině pozorně bránila a z obranné ulity se dostávala jen zřídka a většinou při přesilových hrách. Nicméně za zmínku stojí akce Kadaně z 15. minuty, kdy v přesilovce Charousek nastřelil tyč. Rebelové měli velké šance v závěru, puk do sítě nedostali, proto se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Hned v úvodu druhé části měli domácí dvouminutovou přesilovku pět proti třem, ale nenaložili s ní nejlépe. Sice brodští hráči na brankáře několikrát vystřelili, ale pokusy neměly potřebnou razanci, a tak se stav stále neměnil. Na první trefu si museli diváci počkat až do 25. minuty. Kadaň nejdříve nastřelila další tyčku, ale z následného rychlého kontru se prosadil Zohorna – 1:0.

Kadaň sice po obdržené brance vystrčila útočné drápky, ale i z dalšího gólu se radovali domácí. Ve 34. minutě ujela dvojice Meidl s Endálem, druhý dostal parádní přihrávku, kterou už jen usměrnil do poloprázdné branky – 2:0. Kadaň vstřelila kontaktní gól ve třicáté deváté minutě, Slipčenkovi propadla Bouškova střela mezi lapačkou a tělem – 2:1.

Nástup do třetí třetiny domácím vůbec nevyšel. Nejdříve ve 41. minutě srovnal Brňák, o necelé dvě minuty později dostal hosty do konce do vedení Novák – 2:3. Domácí to ovšem nepoložilo, vrhli se do útoku. A za chvíli bylo vyrovnáno, Meidl tečoval do branky Němcovo nahození od modré – 3:3.

Ačkoliv od té doby měli Rebelové takřka nepřetržitý tlak, gólově to nedokázali vyjádřit, proto dospělo utkání do prodloužení.

Na začátku prodloužení oba týmy vyčkávaly na chybu soupeře, která přišla v 65. minutě.

Jeden z kadaňských hráčů ztratil puk na útočné modré, kterého se zmocnil Endál, ten ho při přečíslení dva na jednoho předložil Vošmikovi, jenž do poloprázdné branky rozhodl – 4:3.

Branky a nahrávky: 25. Zohorna (Holec, Knotek), 34. Endál (Meidl, Němec), 46. Meidl (Endál, Němec), 65. Vošmik (Endál) – 39. Boušek (Charousek, Mazanec), 41. Brňák (Szakal, Mikšovic), 43. Novák (Přindiš). Rozhodčí: Trombík – Skopal, Klein. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 1049. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:2 – 1:0. H. Brod: Slipčenko – Šenkeřík, Kempný, Morava, Sova, Pavlík, Vošmik, Krejčí – Meidl, Němec, Endál – Vondráček, Knotek, Holec – Zohorna, Zábranský, Švaňhal – M. Ondráček, Stromko, Fiedler.

HR. KRÁLOVÉ – TŘEBÍČ 3:1

Hradec začal utkání lépe a už ve druhé minutě měl výhodu přesilové hry. Tu však nevyužil, ale nastartoval se k tlaku na Nerudovu branku. Hosté se osmělili až v páté minutě, ale Okál ještě neskóroval.

To se povedlo až na začátku osmé minuty Přibylovi, který dal úvodní branku zápasu. Za pětatřicet vteřin ale bylo vyrovnáno. Oba týmy si i nadále vytvářely příležitosti, ale další branky do první sirény nepadly.

Ve druhém dějství se hrálo většinou před brankou Třebíče. Domácí měli řadu šancí i při vlastním oslabení, a zákonitě se dostali do vedení. Na konci druhé části byl navíc vyloučen za píchnutí holí Přibyl, který oslabil pro třetí třetinu svůj tým.

Pětiminutovou přesilovku v úvodu závěrečné dvacetiminutovky Třebíčští přestáli bez úhony, ale rozjetí domácí nadále klepali na Nerudovu bránu. Navíc v době, kdy hráči Horácké Slavie zvedali hlavu, přišla další nedisciplinovanost. Okál byl vyloučen na čtyři minuty za hrubost a Hradec v přesilovce utkání rozhodl.

Branky a nahrávky: 8. Záhorovský (Kubica, Čermák), 37. Budínský (Koudelka, Volráb), 53. Čermák (Chmelíř) - 8. Přibyl (Kania, Ostřížek). Rozhodčí: Jeřábek – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 6:7, navíc Přibyl (Třebíč) 5 min. + DU. Využití: 1:0. Diváci: 1060. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Třebíč: Neruda - Ostrčil, Malinský, Bulička, Sláma, Hrbáček, Kania, Sedláček, Kadela - Laš, Dolníček, Finsterle - Burián, Ostřížek, Vondráček - Čech, Zahradník, Přibyl - Vítek, Dočekal, Okál.

DALŠÍ UTKÁNÍ PŘEDKOLA:
Znojmo – Benátky 1:3 (stav série 0:1), Beroun – Vrchlabí 0:4 (stav série 0:1).

Hokejové menu
I. liga, předkolo play off
Druhé zápasy, čtvrtek 10. února:

Od 17.30: HAVLÍČKŮV BROD – Kadaň (stav série: 1:0), Znojmo – Benátky nad Jizerou (0:1).
Od 18.00: Beroun – Vrchlabí (0:1).
Od 19.00: Hradec Králové – TŘEBÍČ (1:0).

Jan Hammer, Karel Líbal

Autor: Jan Hammer

10.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Havlíčkův Brod – Povedený návrat. Hokejový útočník Lukáš Endál, stejně jako v loňské sezoně, pohostinsky nastoupil za Slavii Praha ve WSM lize. Hráč Havlíčkova Brodu podal v utkání skvělý výkon a především jeho zásluhou sešívaní ve šlágru kola porazili České Budějovice 2:1.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Havlíčkobrodsko - Potravinová banka Vysočina hledá dobrovolníky do obchodních řetězců v Ledči nad Sázavou, Světlé nad Sázavou a Havlíčkova Brodu!

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.