Oba týmy doma svým soupeřům podlehly. Naopak sebevědomí před baráží o udržení výrazně posílila Chotěboř v duelu v Nymburce. Přestože prohrávala v průběhu duelu 1:5, dokázala v utkání ještě zvítězit.

PELHŘIMOV – TRUTNOV 4:5 pp.
Zápas se Pelhřimovu hrubě nepovedl. Spartak působil ospale hlavně v první třetině a i když se mu povedlo vyrovnat na 1:1, byl horším týmem. Trutnov si postupně vytvořil dvoubrankový náskok a s domácími to vypadalo zle.

„To nás probudilo. Výkon týmu šel nahoru, povedlo se nám skóre otočit. Bohužel závěr utkání už byl z našeho pohledu zase špatný,“ kritizoval hru svých svěřenců trenér Martin Meloun. Trutnov dokázal vyrovnat na 4:4 a prodloužení po pár vteřinách ukončil havlíčkobrodský odchovanec ve službách Draků Chytráček.

Spartak i přes prohru narazí na Milevsko, což by měl být přijatelnější soupeř než Kolín. Už jen z toho důvodu, že s Kolínem Pelhřimovští nezískali v letošní sezoně ani bod. Trenér Martin Meloun ale na soupeře moc nehledí, řeší problémy ve hře vlastního týmu. „Nefunguje nám defenziva. To se musí změnit, protože v play off každá hloupá chyba mrzí dvojnásob.“

Branky a nahrávky: 6. Suk (Hadrava), 30. Mikšovský (Tecl, Hrbatý), 41. Hadrava (Suk), 45. Fibikar (Tecl, Hrbatý) - 5. Dome, 13. Chochola (Šimoníček), 29. Šimoníček (Rejzek), 54. Rejzek (Chytráček), 61. Chytráček (Švejnoha). Rozhodčí: Pokorný - Samuel, Zídek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 632. Třetiny: 1:2, 1:1, 2:1 – 0:1. Pelhřimov: Dolejš - Rašner, Roháčik, Kasalý, Fibikar, Petráček, Šustr, Beneš - Tecl, Mikšovský, Hrbatý - Suk, Kubát, Hadrava - Votápek, Dostál, Barták.

ŽĎÁR N. S. – BENEŠOV 3:7
Do poloviny utkání se hrála vyrovnaná partie, a byli to domácí, kteří si mohli zajistit vedení. Ale buď jim scházel klid v koncovce, nebo jim stála v cestě branková konstrukce. A tak přišel trest.

Nejproduktivnější hráč soutěže Michal Kaňka poslal v 31. minutě hosty do vedení. Vzápětí se mohlo skóre opět měnit, ale Ugo Dobiáš nasměroval svoji střelu z trestného střílení opět jen do tyče. Skvěle chytajícího Matouška mohl posléze překonat Hron a Dítě, ale jejich snaha ke kýženému gólovému efektu nevedla. V závěru druhé třetiny poslal domácí do kolen dvěma slepenými góly Zeman.

V poslední části se Benešovští prosadili ještě třikrát, a nebýt brankáře Slámy, mohlo být s Plameny ještě hůř. „Zápas mě zklamal. Naše hrubky nás stály solidní výsledek. Zápas se lámal za stavu 1:1, kdy jsme měli několik možností jít do vedení. Potěšil mě jen Sláma a mladá formace Slavík, Hron, Malec, jež mě příjemně překvapila,“ zhodnotil nevydařený duel kouč Petr Kuchyňa.

Plameny nastoupí v dnešním zahajovacím zápase play off na ledě lídra z Jindřichova Hradce. Kuchyňa by si podle svých slov přál do play off jiného soupeře, než je lídr základní části.

„Vajgar chce postoupit do první ligy, hodně se posilnil a je jasný favorit. Je to ale nová soutěž a oni budou pod tlakem. My můžeme jen překvapit. Věřím, že si sezonu ještě můžeme prodloužit,“ dodal Kuchyňa.

Branky a nahrávky: 14. Doležal (Kunstmüller), 40. Dítě (Kunstmüller), 54. R. Sobotka (Ježek) – 5. Vacek (R. Verbík), 31. Kaňka (J. Verbík), 38. Zeman (Jágr), 40. Zeman (Holánek), 44. Vacek (David, R. Verbík), 46. J. Verbík (Jágr), 47. Holánek (Vacek, David). Rozhodčí: Dědek – Musil, Černý. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:2. Diváci: 626. Střely na branku: 27:23. Třetiny: 1:1, 1:3, 1:3. Žďár: Sláma – Souček, Doležal, Pleva, Heřmanský, R. Sobotka, Kolda – M. Sobotka, Plachý, Vránek – Dítě, Kunstmüller, Bukáček – Ježek, Kotlík, Dobiáš – Slavík, Hron, Malec.

NYMBURK – CHOTĚBOŘ 5:6
I když se chotěbořští hokejisté v posledních týdnech zlepšili a byli soupeřům většinou rovnocenným soupeřem, na přerušení dlouhodobé bezúspěšné série si museli počkat až na poslední kolo. V něm si nečekaně přivezli všechny body z Nymburka.

V úvodní třetině inkasovali hosté dva trochu zbytečné góly a domácí vedli 3:1. Když v polovině zápasu svítilo na tabuli skóre 5:1, zdálo se být opět všechno jasné.

Jenže Chotěboř zrychlila tempo, hokejisté od Labe si naopak pod dojmem náskoku zřejmě mysleli, že se již nemůže nic stát. Opak byl ale pravdou. Hosté se chytili a v závěru druhé třetiny při vlastním oslabení snížili už na 4:5.

Zaskočení Středočeši najednou nevěděli, co na soupeře hrát, přenechali iniciativu naplno bojujícím hostům, kteří v posledních pěti minutách rozhodli o tom, že body od Labe připlují k Doubravce. Po všech těch trápeních alespoň vítězná tečka za soutěží na ledě soupeře.
„I průměrný výkon stačil k úspěchu, výhra potěšila a snad i posílila sebevědomí chlapců pro nastávající barážové zápasy,“ věří trenérská dvojice Stanislav Mečiar s Vladimírem Halamkou.

Hráči Chotěboře nyní dostali týden volno, od 21. února se začnou čtyřikrát týdně připravovat na baráž. V ní na ně pravděpodobně bude čekat vítěz duelu Velké Popovice – Kadaň B.

Branky: Velechovský 3, Sem, Turinský – Volf, Valko, Hemský, Martinec, Daňo, Fila. Rozhodčí: Chlaň. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:3, Oslabení: 0:2. Diváci: 300. Třetiny: 3:1, 2:3, 0:2.
Chotěboř: Malý – Florián, Bělohlávek, Daňo, Kobela, Repa, Volf – Babkovič, Kováč, Fila – Valko, Burián, Hemský – Hospodka, Martinec, Jánský – Škarýd.

Hokejové menu
2. liga, skupina Střed, čtvrtfinále
Úterý 15. února, od 18.00: Jindřichův Hradec – ŽĎÁR N. S., Milevsko – PELHŘIMOV, Benešov – Trutnov, Kolín – Nymburk.

Odvetné zápasy jsou na programu ve čtvrtek 17. února, případné třetí rozhodující zápasy v sobotu 19. února.