Vedou 2:0 na zápasy, přesto musejí pro postup ještě další dva duely vyhrát. Hokejisté Havlíčkova Brodu překvapivě dobře odstartovali čtvrtfinálové boje v play off první hokejové ligy, když dvakrát vyhráli v Olomouci. Před domácími odvetami mají proto parádní výchozí pozici, přesto do nich jdou s pokorou.

„Dvakrát jsme v Olomouci vyhráli, ale série se hraje na čtyři vítězství. Proto nás čeká ještě strašně moc práce,“ zůstává nohama na zemi brodský útočník Vojtěch Němec. „Vedeme 2:0 na zápasy, to je sice hezký, ale postup je ještě strašně daleko,“ přidává se další z hrdinů sobotního vítězného zápasu na Hané (Rebelové vyhráli 2:1), brankář Jaroslav Suchan.

Taktiku měnit nehodlají
Rebelům přinesla dva úspěchy v Olomouci především dobrá defenziva, což v dlouhodobé části nebylo u týmu z Kotliny až tolik zvykem (více branek totiž ve 44 zápasech základní části a nadstavby dostal pouze Hradec Králové – pozn. red.). „Taktiku rozhodně měnit nebudeme. V Olomouci jsme přece dvakrát vyhráli, proto nemáme na našem stylu co měnit,“ nechápavě kroutí hlavou trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák. „Sice jsme dvakrát vyhráli, ale rozhodně to nic neznamená, série ještě nekončí. Musíme se maximálně soustředit i na dva domácí zápasy, které nás čekají,“ tvrdí Novák.

Po dvou vítězstvích jsou Rebelové samozřejmě nabuzení, ale… „Čeká nás ještě strašně moc práce, rozhodnuté nic není,“ shodují se téměř všichni hráči i trenéři jednohlasně. Zároveň věří, že je v domácím prostředí za vítězstvím ještě více poženou fanoušci. „Jejich podporu už jsme vnímali v Olomouci. I když jich bylo podstatně méně než domácích, byli hodně slyšet a moc jim děkujeme. Byla to paráda. Doufám, že nás podpoří i doma,“ přeje si útočník Němec. „Pomoc fanoušků by se nám určitě hodila,“ doplňuje Suchan.

Brankář Suchan ví, že za úspěchem je především dobrá práce na ledě, v zápasech s Olomoucí hrají Rebelové především dobře směrem dozadu. „Kluci dřou, vracejí se. Zodpovědně pokrývají soupeře. To je strašně důležité. Samozřejmě jsme odhodlaní udělat maximum, abychom uspěli i doma,“ hlásí brodský strážce svatyně.
Jeden z nejproduktivnějších brodských útočníku však má na Olomouc zaručený recept. „Musíme dát o jeden gól víc než Olomouc,“ odlehčuje napětí play off Němec.

Rozhodovat budou zkraty či pěkné akce
Olomoucká Mora sice v sérii prohrává 2:0 na zápasy, flintu ale před odvetami v Kotlině rozhodně nehází.
„Do Havlíčkova Brodu samozřejmě nepojedeme s tím, že by se série měla ukončit. Potřebujeme získat větší klid v koncovce. Šance si vytvoříme, ale je třeba puk do prázdné brány dát,“ má jasno olomoucký kouč Petr Fiala. „Utkání v Havlíčkově Brodě budou znovu vyrovnaná a rozhodovat budou momentální zkraty nebo parádní individuální akce,“ dodává šéf olomoucké střídačky.

Druhý zápas čtvrtfinálové série nedochytal zkušený brankář Martin Prusek, který odstoupil kvůli zdravotním potížím. Nicméně Moru by měli posílit dva hráči z Vítkovic, útočník Roman Szturc a obránce Alexandr Lhotský. „Nemůžeme ale spoléhat na to, že přijdou a vyhrajou nám to. Ale bylo by dobré, kdyby nám do hry vnesli klid a pohodu,“ tvrdí Fiala.