Čtvrtfinálová série play-off 1. hokejové ligy pokračuje. Hráči Havlíčkova Brodu ve čtvrtém utkání zaváhali a prohráli na domácím ledě s HC Olomouc 2:3 po třetinách 1:0, 1:0 a 0:3.

Příliš pohledný hokej diváci neviděli. Přesto to byli hráči Havlíčkova Brodu, kteří šli do vedení jako první. V 13. minutě skóroval Švaňhal. Olomouc se snažila o sporadickou protihru, ta jí však kýžený výsledek nepřinesla.

Také ve druhé třetině měli hokejisté HC Rebel více ze hry. Hráli dokonce pět minut přesilovku při dvojnásobném vyloučení hráčů Olomouce, početní převahu ale nedokázali přetavit v další branku. Až v samém závěru, ve 40. minutě zvýšil Endál na 2:0.

Olomouci se podařil dokonalý obrat v posledním dějství. Otočila skóre třemi brankami. Ve 47. minutě snížil na 2:1 Zbořil, v 54. minutě Černý a čtyři minuty před koncem to byl opět Zbořil, který stanovil konečný výsledek - 2:3 pro Olomouc.

Boj o semifinále se tak na jeden zápas stěhuje do Olomouce.

Stav série: Havlíčkův Brod - Olomouc 3:1