Brodští Rebelové po dvou výhrách v Olomouci mohli doma slavit historický postup do semifinále play off.
Po třetím vítězném zápase, který domácí hokejisté otočili z nepříznivého stavu 0:2 na 3:2. Co rozhodlo o třetím vítězství? Tak určitě velká chuť Rebelů doma uspět a branka Mariana Moravy,který si minutu před koncem druhé třetiny poprvé v celé sérii přijel z blízka prohlédnout bývalého reprezentačního brankáře Martina Pruska, a hned z toho bylo vyrovnání. „Hráli jsme přesilovku a neměli jsme puk pod kontrolou. Vždycky, když to takhle je, tak snažím vypomáhat, dokud se situace neuklidní,“ popisoval začátek gólové akce Marian Morava.
Když už všichni přemýšleli nad prodloužením vzal si závěrečné slovo Vojta Němec, který půl minuty před koncem zápasu po úniku vystřelil a olomoucký hráč si srazil puk do vlastní branky. „Spadl nám kámen ze srdce,“ přiznal Marian Morava.

„Každopádně si myslím, že ten třetí gól jsme dali naprosto zaslouženě,“ dodal Morava. Po zápase byl šťastný i předseda představenstva Milan Nedvěd, který na otázku, jestli hráči budou do čtvrtého zápasu nějak mimořádně motivováni odpověděl: „Na čtvrtý zápas nebudou, jsou dobře motivováni, aby přes Olomouc přešli.“

Jako první na tiskovku přišel Petr Novák a jeho první slova byla: „Ty, jo, abychom nehráli baráž s Kometou.“ Zápas už hodnotil tradičně, že se už připravují na další zápas.

To Petra Fialu nahradil na tiskovce Jan Tomajko, kterému se zápas hodnotil špatně. „Když vedete dva nula a třetí branku dostanete půl minuty před koncem, tak se to nehodnotí dobře“.

Stejný scénář…
O den později se mohlo už slavit, zvlášť, když po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 2:0. V tu dobu nenapadlo ani největšího pesimistu, že by tomu tak nebylo. Jenže se opakoval scénář z předešlého zápasu, jen se role vyměnily, tentokrát se smála na konci zápasu Olomouc,která v rozmezí dvou minut vyrovnala a pět minut před koncem zápasu vývoj otočila, a tak snížila stav série na 3:1, která bude pokračovat v sobotu v Olomouci.

„Přece jsme nečekali, že Olomouc porazíme 4:0. Vedeme 3:1 a máme ještě několik zápasů k tomu, abychom to rozhodli,“ řekl Novák.
A má pravdu. Kdyby někdo tvrdil před sérií s Olomoucí, že ve čtvrtém zápase bude mít Havlíčkův Brod první mečbol, tak by si o něm všichni mysleli, že ho právě pustili z místních „podčervených střech.“ Své o play off ví i bývalý hráč a současný mládežnický trenér Richard Cachnín: „Já jsem to zažil s Jihlavou a vím, že ten poslední krok udělat je nejtěžší. Jsem přesvědčen o tom, že kluci to zvládnou, mají určitě víc sil než soupeř.“

„Před sezonou jsme chtěli zachránit soutěž, potom jsme si dali za cíl šesté místo a teď hrajeme o semifinále. O tom se nám ani nezdálo. Kluci teď nesmí dělat z porážky tragédii a musí zvednout hlavu,“ řekl Milan Nedvěd.