Reportáž z pondělního zápasu s Olomoucí, který poslal Rebely do semifinále prvoligové sezony 2010/2011, odvysílala také Česká televize v rámci pořadu Buly. Během toho však zaznělo ze studia několik nepřesných a zavádějících informací.

Havlíčkobrodský hokejový klub několik minulých let velmi úzce spolupracoval s extraligovou Slavií Praha, byl její prvoligovou farmou. Tato forma spolupráce je ovšem už téměř rok minulostí! „Od sezony 2010/2011 nejsme ničí farma, jsme samostatný klub,“ uvádí na pravou míru informace zveřejněné ve vysílání České televize generální manažer HC Rebel Augustin Žák.

Je pravda, že několik hráčů havlíčkobrodského klubu se v letošním ročníku objevilo na extraligovém ledě v dresu pražské Slavie, ovšem několik dalších působilo například také v Kometě Brno. „Nebráníme se spolupráci s žádným extraligovým klubem, ale vždycky to bude pouze na základě rovnocenného vztahu, nikoliv farmy,“ vysvětluje šéf HC Rebel.

Zrušení předchozí smlouvy, v níž byl Havlíčkův Brod uváděn jako farma Slavie Praha, přišlo se změnou na postu majitele HC Rebel. Od minulého roku je majoritním vlastníkem klubu brněnská firma ŽSD, která se rozhodla zvolit cestu samostatně fungujícího klubu.

Na začátku sezony zveřejnil nový majitel HC Rebel, že cílem klubu pro ročník 2010/2011 bude konečné páté místo v prvoligové tabulce. Po pondělním vítězství v souboji s Olomoucí je tedy jasné, že havlíčkobrodským hokejistům se podaří tento plán překročit.

„Postup do semifinále je fantazie,“ nechal se slyšet spokojený předseda dozorčí rady HC Rebel a předseda představenstva společnosti ŽSD Petr Hubacz.

(evs)