„Úplně mě mrazí v zádech, když si uvědomím, jakého úspěchu jste dosáhli,“ přivítala hokejisty poslankyně Parlamentu České republiky Jana Fischerová.
„Věřte, že pokud jsem jenom trochu mohla, tak jsem se na vás šla vždycky moc ráda podívat. Byli jste úžasní,“ dodala.

Potom si vzal slovo starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl a pokračoval v podobném duchu. „Musím vám všem pogratulovat a poděkovat za výsledek, kterého jste dosáhli. Je to velký úspěch a my jsme na vás pyšní,“ nešetřil chválou na adresu Rebelů hlavní představitel města.

Na přijetí nechyběli slávisté

Slavnostního přijetí na radnici se zúčastnili úplně všichni hráči, včetně slávistů Miroslava Třetiny a Lukáše Nedála. Chyběl pouze gólman Robert Slipčenko. „Doufáme, že všichni co tady sedíte, budete po takové sezoně chtít v Havlíčkově Brodě pokračovat,“ zaznělo ze strany hostitelů přání. A vesměs všichni také okamžitě souhlasně pokyvovali hlavou.

Jen Miroslav Třetina, který už třetí měsíc hájí barvy extraligové Slavie Praha, jakoby na chvilku zaváhal. „Já samozřejmě taky, jen jsem tu otázku přeslech,“ přesvědčoval vzápětí, když mu jeho váhavost byla vyčtena. „Myslím, že jsem tady toho letos v play off moc nepokazil, tak doufám, že mě budou v Brodě pořád chtít,“ smál se a hledal pohledem generálního manažera klubu Augustina Žáka. „Tady nejde o to, že jsi nic nepokazil. My od tebe čekali mnohem víc,“ přistoupil okamžitě na jeho hru šéf HC Rebel.

Pak se ke slovu dostal další bavič, hlavní kouč A-týmu Petr Novák, ale začal se seriozním proslovem.

Novák je trefný a zábavný

„Já jsem rád, že se nám sezona takhle povedla, a chtěl bych poděkovat hlavně tady majiteli klubu,“ obracel se při svých slovech na zástupce ŽSD. Vzápětí už pokračoval proslovem tak, jak je mu to vlastní. „Nebýt jich, hráli bychom v Brodě akorát derby s Chotěboří a tady Petr Opršal by nás navíc vychytal,“ ukázal Novák na vrchního vtipálka týmu, který právě druholigové Chotěboři vypomáhal.

„Musím říct, že i kvůli trenéru Novákovi jsme do toho šli. Vždycky dokáže říct v pravou chvíli něco trefného a zábavného. A takových lidí je u hokeje málo,“ reagoval předseda představenstva Milan Nedvěd. Potom se poslankyně Parlamentu Jana Fischerová ptala, který pak je to ten Vondráček s „V“. A na jeho výšku hned vtipně zareagoval trenér Petr Novák. „To je ten blonďák co tamhle stojí,“ ukázal do řad mezi sedící hokejisty.

„A jelikož vás většinu známe jen v hokejové přilbě a s jmenovkou na zádech, tak se nám prosím představte všichni,“ vyzval starosta Jan Tecl hráče.
Postupem do semifinále a konečným čtvrtým místem dokázali hokejisté strašně moc, ale na druhou stranu ušili na sebe bič a v příští sezoně se od nich bude čekat podobný výsledek.

„Bude ještě lepší,“ sliboval pohotově Petr Novák. Těžko ale předpokládat, že by cesta za lepším umístěním byla lehčí než ta letošní. Toho si je vědom i legendární obránce Jan Suchý, kterého opět bude čekat náročná sezona. „Letos to byl velký úspěch a já bych chtěl hráčům taky moc poděkovat. Akorát mě stáli strašně moc nervů,“ přiznal Suchý. „A cigaret,“ přišla tichá nápověda od Zdenka Fischera, manžela poslankyně Parlamentu ČR Jany Fischerové. „Jo a cigaret,“ rozesmál přítomné bývalý úspěšný reprezentant.