Vzpamatovat se z nepříjemné prohry 2:7 a na druhý pokus vyhrát v ČEZ aréně, která je domovem plzeňských Indiánů. Brodští mladíci však podruhé zůstali na štítě a mezi elitní osmičku se neprotlačili.

EXTRALIGA ST. DOROSTU – PLAY OFF
3. ZÁPAS PLZEŇ – H. BROD 4:1

Nikdo nechtěl udělat chybu, a tak se hrála prvních deset minut vzájemná oťukávaná, první větší šanci měli mladíci z Kotliny při vyloučení plzeňského Maška, přesilovku doslova promrhali.

První superšanci měl ve 13. minutě brodský Jelínek, řítil se sám na plzeňského gólmana Polívku, zamířil však jenom do jeho rukavic. Zahřmělo však na druhé straně, kdy již časomíra odpočítávala poslední sekundy úvodní třetiny. Tahoun domácích hokejistů Schleiss(ač sám mohl střílet) ideálně našel Kubalíka a ten se snad mýlit nemohl, 1:0. Aby byla smůla dovršena, nedoběhla první minuta druhé části, Mašek se prohnal kolem branky, zpětnou přihrávkou našel rozjetého střelce první branky Kubalíka a Indiáni vedli 2:0. To byla voda na plzeňský mlýn a když Rebelové při vlastní přesilovce inkasovali na 3:0, bylo pro tým z Vysočiny slovíno. Ve třetině sice Wasserbauer snížil na 3:1, poslední slovo však měl plzeňský Slavík na konečných 4:1 a závora před postupem Broďáků zapadla.

Branky: Kubalík 2, Faschingbauer, Slavík – Wasserbauer. Havlíčkův Brod: Dolejš – Pecen, Šulák, Pavlas, Dvořák, Kulhánek, Meloun, Dundáček – Kuchta, Wasserbauer, Špringl, Žemlička, Chlubna, Račanský,Beránek, Hynek, Jelínek, Turek, Kozlík, Němec. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.

AUTOR: Alois Svoboda