EXTRALIGA ST. DOROSTU – PLAY OFF
2. ZÁPAS PLZEŇ – H.BROD 7:2

Prakticky o všem rozhodla první střela na brodskou svatyni v sedmnácté sekundě, která skončila za zády brodského gólmana Dolejše. Bleskový úder chlapce z Vysočiny opařil, domácí naopak nakopl, za čtyři minuty vedli 3:0 a zkoprnělého Dolejše vystřídal Fučík.

Tak úděsný začátek zcela ovlivnil další průběh hry, Broďáci na největším kluzišti v republice nestíhali bruslit a skóre narostlo na hrozivých 6:0. Teprve potom se v přesilovce podařilo obránci Pecenovi dát první gól, Západočeši ovšem o minutu později kontrovali na 7:1. Ve třetí třetině už jenom snížil obránce Pecena na 7:2.

Domácí tedy odvrátili první mečbol a o postupu rozhodl čtvrteční třetí zápas na ledě ČEZ Arény v Plzni. „Musíme se zlepšit v pohybu a hlavně zachytit začátek střetnutí,“ věří brodský Tomáš Mariška.

Branky: Pecena 2. Třetiny: 3:0, 4:1, 0:1. Havlíčkův Brod: Dolejš (4. Fučík, 41. Dolejš) – Pecen, Šulák, Pavlas, Dvořák, Kulhánek, Meloun, Dundáček, Wasserbauer, Kuchta, Křesťan, Jelínek, Špringl, Žemlička, Chlubna, Račanský, Beránek, Hynek, Turek, Kozlík, Němec.

(sal)