Je připraven dvoudenní turnaj žáků pátých tříd s velmi kvalitním obsazením: Vítkovice, Plzeň, České Budějovice, Tábor a Havlíčkův Brod.

Hraje se způsobem každý s každým, potom semifinále a finále. Turnaj začne v sobotu 26. března v 8 hodin a bude se hrát až do 17 hodin, stejně jako v následující neděli. Havlíčkobrodští mladíčci se střetnou v sobotu v 8.30 s Táborem, ve 14.30 s Českými Budějovicemi, v neděli od 10 hodin s Plzní a v 15 hodin s Vítkovicemi.

Předpokládaná sestava páťáků: Arbelovský, Francuch – Hart, Krejčí, Adam, Křišta, Kovář, Škareda, Novotný – Pejchar, Cachnín, Teplý – Vala, Tecl, Pokorný – Ludvík, Brdičko, Kohout – Lacina, Dvořák, trenéři Cachnín, Hart.

Pro talentované brodské kluky bude turnaj generálkou na mistrovství České republiky pátých tříd, které se ukuteční ve dnech 30. a 31. března v Karlových Varech, kam se mladí Rebelové probojovali. Jejich soupeři budou Sparta, Opava, Hvězda Praha a Karlovy Vary.

Účast v nejvyšší republikové soutěži je nejlepší vizitkou úspěšné práce s mládeží v Havlíčkově Brodě, která má v Kotlině již od Tománkovy éry velkou tradici.

(sal)