Ze šestnácti celků se zúží na čtrnáct. I když ani to není definitivní, protože otazník stále visí u Vrchlabí, které chce licenci na první ligu prodat jinam. To se ovšem dosud krkonošskému celku nepovedlo.

„Český svaz ledního hokeje (ČSLH) dnes schválil přihlášky pro prvoligovou sezonu 2011/12. Podmínky účasti ve druhé nejvyšší soutěži splnily následující kluby - HC Benátky nad Jizerou, HC Berounští Medvědi, HC Dukla Jihlava, HC Most, HC Olomouc, HC Rebel Havlíčkův Brod, HC Slovan Ústečtí Lvi, HC Stadion Litoměřice, HC VCES Hradec Králové, HC Vrchlabí, KLH Chomutov, Salith Šumperk, SK Horácká Slavia Třebíč a SK Kadaň,“ píše se v tiskové zprávě svazu.

Ze soutěže tedy oproti loňsku zmizely dva kluby. „Podmínky účasti v soutěži nesplnil HC Tábor, protože neuhradil ve stanoveném termínu poplatek a klub Orli Znojmo svoji přihlášku stáhl,“ uvádí ČSLH na svém webu.

V první lize se objeví i dva nováčci Most a Šumperk, kteří uspěli v baráži. Naopak do druhé ligy sestoupil Písek a Chrudim. Ta však prodala druholigovou licenci Bílině a bude hrát jen kraj.

Dědek: S licencí máme čas do srpna

Svaz počítá v první lize se čtrnácti týmy a čtyřkolovým systémem každý s každým. Vše ale může být ještě jinak.

Protože otazník stále visí nad Vrchlabím, které sice oznámilo po skončení uplynulé sezony, že ve městě první liga končí, protože z klubu odešel hlavní mecenáš a majitel Petr Dědek do konkurenčního Hradce Králové, přesto je ale krkonošský celek do soutěže přihlášen.

Ale podle vrchlabských činovníků se jedná o jiný subjekt, než který bude ve Vrchlabí příští sezonu působit. Místní hokejisté mají totiž v úmyslu hrát jen krajský přebor.

„První ligu přihlásilo HC Vrchlabí, ale jak je to doopravdy s úmysly HC, to je spíš otázka pro pana Dědka, případně pana Kmoníčka. Vrchlabský hokej bude fungovat na bázi krajského přeboru, jmenovat se budeme HC Stadion Vrchlabí. Pokud pan Dědek přihlásil první ligu, pak se nejedná o tým, jenž by měl hrát ve Vrchlabí,“ objasnil trenér vrchlabského A-týmu Pavel Biegl.

Z toho je zřejmé, že licenci má v držení stále exvrchlabský šéf klubu Petr Dědek. „Stále jednáme s několika kluby, licence je však pořád v držení HC Vrchlabí,“ objasnil Dědek.

„Přihlášku do soutěže jsme podat museli, jelikož jsme nadále držiteli licence. Pokud bychom na ni nesehnali kupce, jednalo by se o nejhorší možnou variantu a soutěž bychom museli odhlásit. Zatím se tím nestresujeme, ve hře je několik klubů a my máme stále čas do konce srpna,“ dodává.

Pokud se ale naplní krizový scénář a HC Vrchlabí se nepovede prodat licenci jinam, s největší pravděpodobností se první liga odehraje jen s třinácti týmy při systému čtyřikrát každý s každým s tím, že jeden z celků bude mít vždy v jednom kole volno.

První liga 2011/2012

SCHVÁLENÉ PŘIHLÁŠKY:
Benátky nad Jizerou
Beroun
HAVLÍČKŮV BROD
Hradec Králové
Chomutov
JIHLAVA
Kadaň
Litoměřice
Most
Olomouc
TŘEBÍČ
Šumperk
Ústí nad Labem
Vrchlabí (snaží se prodat licenci jinam)
Celkem: 14 týmů
Systém: čtyřkolově každý s každým
STAŽENÉ PŘIHLÁŠKY:
Znojmo
NESCHVÁLENÉ PŘIHLÁŠKY:
 Tábor