Letní galeje si s Rebely mohou vyzkoušet i fanoušci. „Počítám s tím, že ten, kdo bude mít zájem, si normálně zatrénuje s klukama,“ říká trenér havlíčkobrodských hokejistů Petr Novák k dnešnímu otevřenému tréninku Rebelů. Zájemci se ovšem musí právě v 17 hodin dostavit před tělocvičnu v Kotlině.

„Uvidíme, jestli vůbec někdo dorazí,“ usmívá se Novák. „Mám zprávy, že si to někteří kluci z fanklubu přijdou vyzkoušet. Tak uvidíme,“ prozrazuje kouč.

Žádné úlevy

Novák ovšem pro nové svěřence nechystá žádné úlevy. „Budou normálně trénovat stejně jako kluci. Žádné úlevy. Ať si vyzkouší, čím kluci v letní přípravě prochází,“ tvrdí. „Pokud někdo všechno bez problémů zvládne, dokáže, že má dobrou fyzičku. My si ho pak vyzkoušíme ještě v srpnu na ledě, a pokud i tím projde, necháme si ho celou sezonu,“ dodává na odlehčenou notu brodský kouč.

„Pokud se stihnu vrátit z práce, uvažuji o tom, že si trénink vyzkouším,“ hlásí šéf fanclubu Rebel Hearts Josef Výborný. „Je to určitě zajímavá možnost vyzkoušet si, co dělají kluci během tréninků. Bude to určitě stát za to,“ má jasno Výborný.

„Fyzicky sice asi moc stíhat nebudeme. Proto budeme potřebovat asi nějaké úlevy,“ vzkazuje šéf fanoušků trenéru Novákovi. „Myslím si, že jim trenéři celou tréninkovou jednotku nedají. Spíš fanouškům ukáží jen nějaké části z tréninku,“ snaží se případné nováčky v tréninku uklidnit na webu Rebelů brankář Jaroslav Suchan.

Výborný zároveň věří, že by se akce mohla zúčastnit i početná část z fanclubu. „Zatím přesný počet lidí nevím, ale už se mě někteří členové fanclubu na to ptali. Dnes (ve čtvrtek – pozn. red.) máme fotbálek právě s hokejisty, tak tam doladíme detaily,“ upřesňuje Výborný.

A co vlastně na případné zájemce o trénink kouč Novák chystá? „Máme připraveno několik variant podle počasí. Tělocvičnu, posilovnu nebo výběh v parku,“ vyjmenovává možnosti Novák.

Další akce

Páteční otevřený trénink ale není jedinou akci, kterou v těchto dnech Rebelové pro fanoušky chystají. Už včera hráli proti sobě fotbal (zápas skončil až po uzávěrce tohoto vydání – pozn. red.) a zítra se chystá křest nového dresu, v němž budou brodští hráči nastupovat v provligovém ročníku 2011/12.

Kromě pokřtění dresu je na sobotu nachystaná v rámci pivních slavností i autogramiáda nejen současných hráčů, ale i legend brodského klubu – Václava Chytráčka, Jana Suchého, Milana Chalupy či současného asistenta u A-týmu Jaroslava Benáka.