Trenér Rebelů Petr Novák nakonec na páteční podvečer naordinoval o něco lehčí tréninkovou jednotku, místo nabírání fyzické kondice si fanoušci se svými oblíbenci zahráli basket, fotbal či florbal, kromě toho si vyzkoušeli i některá koordinační cvičení.

„Ty malé fanoušky zajímá trénink víc než velké,“ usmíval se kouč Novák při pohledu na nové „posily“. „Ti starší se budou jen dívat a kritizovat,“ neodpustil si štiplavou poznámku šéf brodské střídačky na další přihlížející, kteří se přišli podívat na tréninkové metody Rebelů.

Pro brodské hokejisty to bylo při polykání tvrdých tréninkových dávek zajímavé zpestření. „Na dětech, které si přišly zatrénovat, bylo vidět, že je to opravdu baví. Vrátil jsem se o pár let zpátky, kdy jsem malé děti trénoval,“ prohlásil trenér brodských prvoligových hokejistů.

Už den před tím si Rebelové sehráli se svými fanoušci fotbal ve Šmolovech. Při samotném utkání se nakonec oba tábory promíchaly a vytvořily červený a modrý tým. Modří nakonec zvítězili po dramatické bitvě 9:8. V sestavě vítězného týmu z áčka Rebelů nastoupili obránci Sova, Pavlík a Protivný a útočníci Jonáš a Meidl.

Němec s Knotkem ukázali nové dresy

Příznivci havlíčkobrodských Rebelů si na své přišli i v sobotu, v rámci pivních slavností se totiž mimo jiné konala i autogramiáda současných hráčů HC Rebel a legend brodského klubu Jana Suchého s Milanem Chalupou. Hokejoví příznivci mohli na brodském náměstí získat i podpis Josefa Vašíčka, vítěze Stanley Cupu a mistra světa.

Rebelové pro své příznivce na sobotní odpoledne připravili i několik soutěží – střelba na branku či soutěž ve spinningu, nazvaná Poraž svého Rebela.

Sobotní program na brodském náměstí vyvrcholil po 17. hodině, kdy byl oficiálně pokřtěn dres na nový prvoligový ročník 2011/12. Jako oficiální manekýni se představil Vojtěch Němec al Jan Knotek.