Trenérovi Petru Novákovi se na prvním tréninku na ledě hlásilo pět kompletních pětek a čtyři brankáři. „Hráči si teprve budou zvykat na novou výstroj, proto budou první tréninky lehčí,“ tvrdil.

Proto pro své svěřence na první týden nachystal jen jeden trénink na ledě denně. „Přece jenom první týden je takový poznávací. Kluci musí teprve nasát atmosféru,“ prohlásil havlíčkobrodský kouč.

Ale zase tak oddechové to pro Rebely nebude. „Samozřejmě tréninky na ledě budeme kombinovat i s tréninky na suchu,“ prozrazuje Novák. „Začneme opravdu pozvolna, asi jen na sto procent,“ usmívá se šibalsky trenér loňského semifinalisty první ligy. „Po pár dnech samozřejmě přidáme, pak pojedeme na sto dvacet procent,“ dodává se smíchem.

Trenéři Petr Novák s Jaroslavem Benákem zatím žádné nováčky v týmu nepřivítali, několik hráčů je však u Rebelů teprve na zkoušku. „Nikdo nemá místo automatické, každý musí ukázat, že na to má,“ nechal se slyšet šéf střídačky Rebelů.

Boj o místo může být ještě větší, protože už v průběhu první části přípravy brodský generální manažer Augustin Žák řekl, že během srpna může přijít ještě až pět hráčů z brněnské Komety.

Právě s brněnským celkem začnou Rebelové herní přípravu, příští úterý ho přivítají doma v Kotlině.