Od pondělí se tu totiž připravují na další ročník české nejvyšší soutěže Pardubice, pro něž se na tento týden stal Havlíčkův Brod přechodným domovem.

Svěřenci Pavla Hynka se na Vysočinu přesunuli v pondělí ráno a už od 10 hodin je čekal vůbec první trénink na ledě před nadcházející sezonou. „Hráči ještě před odjezdem absolvovali odběry krve, abychom zjistili, zda hráči nemají žádné nemoci a mohou naplno trénovat,“ uvedl na stránkách pardubického klubu kouč Pavel Hynek.

Na ledě havlíčkobrodské Kotliny se prohání třicítka hokejistů včetně nejnovějších úlovků Východočechů – obránců Josefa Melichara a Vladimíra Sičáka. „Ze současného kádru chybí pouze Corey Elkins, jenž se připojí až 1. srpna. Hráči, kteří se rehabilitují po zranění, jedou také, ale budou mít samozřejmě trochu upravený program,“ prozrazuje šéf pardubické střídačky.

Hynek rozhodně hráče na pětidenním soustředění šetřit nehodlá. „Máme naplánovány čtyřfázové tréninky. Jelikož nás je hodně, budeme rozděleny do skupin. Dopoledne budeme v posilovně a na ledě, odpoledne je na programu suchá příprava a společný led,“ upřesňuje denní rozvrh trenér Pardubic. „Soustředění je kondičního charakteru, proto se právě na kondici budeme první týden zaměřovat,“ dodává.

Hokejoví fanoušci mohou snad jen litovat, že v Havlíčkově Brodě neuvidí Pardubické v ostré akci. Herní přípravu totiž Východočeši odstartují až příští čtvrtek v Hradci Králové.

Zajímavostí je, že hned několik hráčů se vrátilo do známého prostředí, protože tu působili v dresu místních Rebelů. Před několika lety tu hostoval obránce Jan Kolář či brankář Martin Růžička. Blízký vztah ke Kotlině má i útočník Tomáš Zohorna, jenž za Brod hrával v mládežnických celcích. Navíc jeho mladší bratr Hynek ještě loni hrál stabilně za áčko Rebelů, letos však zamířil do extraligové Komety Brno, a nejmladší z trojice bratří Zohornů Radim hraje za brodské dorostence.

Pardubice na ledě v Kotlině
pondělí: 10.00 – 11.30, 16.30 – 17.15
úterý: 9.00 – 11.15, 16.30 – 17.15
středa: 9.00 – 11.45, 16.00 – 17.30
čtvrtek: 9.00 – 11.15, 16.30 – 17.15
pátek: 9.00 – 11.15, 16.30 – 17.15