Po návratu z Dukly Jihlava do rodného Havlíčkova Brodu se Ladislavu Rytnauerovi lepila smůla na paty. Od loňského léta ho provázela různá zranění a až letos vstřebává letní tréninkový dril spolu s týmem.

Jste po dlouhé době na ledě, tak to je příjemná změna?
Tak určitě. Loni jsem byl od druhého tréninku mimo, teď jsem s mančaftem, což je pro mě super.

Jak snášíte tréninkové dávky?
Je to pro mě těžké, ale samozřejmě si zvyknu. Týden, čtrnáct dní a bude to dobrý. Jen na ledě si dávám pozor na to koleno, které ještě není stoprocentní, ale až se posílí, tak to bude dobrý.

Jde jen o to posílení?
Jo, jen o to posílení, chce to čas. Stačí, aby se noha obalila svalem a všechno bude v pohodě. Rád bych si totiž vylepšil pozici po té loňské nepovedené sezoně.

Loni jste toho moc neodehrál, tak to nebyla sezona podle vašich představ?
Nebylo to dobrý, skoro vůbec jsem netrénoval, a když už jsem se do toho dostával, tak přišlo to koleno. Celý to bylo nepovedený, doufám, že navážu jinak a budu zdravý.

Mohli jste si zahrát Tipsport cup, mrzí vás, že si nezahrajete proti extraligovým klubům?
Já nevím. Zase šestkrát prohrát, každý na to má asi jiný názor. Jeden zápas třeba jo, ale lepší je to mít takto namíchaný z první ligy.

Přišli do Brodu noví hráči, jaká je nálada v kabině?
Vládne tady týmový duch. V Brodě to tak bylo vždycky a myslím, že vždycky bude. Všichni kluci jsou fajn, nemáme mezi sebou žádné machry.

Jak jste si užil dovolenou?
Byl jsem týden tady po Čechách, počasí nám vyšlo, takže spokojenost. Pak už jsem se těšil na tým a po dlouhé době opět na led.