Hodně zpackaná byla pro Rebely zejména druhá část, kdy hned čtyřikrát inkasovali. „Na jednu stranu je možná dobře, že jsme prohráli. Může to pro nás být taková výchovná porážka,“ snažil se najít na nepovedeném úterním utkání nějaká pozitiva trenér havlíčkobrodských Rebelů Petr Novák.

Utkání v Šumperku rozhodla zejména druhá třetina, ve které Rebelové zcela propadli, od 27. do 39. minuty totiž inkasovali hned čtyřikrát. „Začali jsme hrát nedisciplinovaně a soupeř to trestal. Asi z šesti vyloučení, která jsme v této části měli, jsme dostali čtyři góly,“ kroutil hlavou. „To prostě rozhodlo,“ dodal jedním dechem.

Přestože Rebelové vysoko prohráli, šéf střídačky Rebelů se v přípravných utkáních především zaměřuje na individuální výkony hráčů. „Určitě nám to opět něco ukázalo, hráči prostě takhle hrát nemůžou, musí přestat dělat zbytečné fauly,“ má jasno Novák.

Reputaci si budou moci havlíčkobrodští hokejisté napravit už dnes, od 17.30 totiž na domácím ledě v Kotlině hostí v regionálním souboji Třebíč. První vzájemný duel na ledě Horácké Slavie vyhráli Rebelové 5:3. Zatímco domácí celek půjde do duelu s tím, že bude chtít odčinit nepovedený zápas v Šumperku, Horáci do utkání půjdou povzbuzeni úterní výhrou nad rivalem z Jihlavy na jeho ledě.

ŠUMPERK – H. BROD 7:3
Branky a nahrávky: 16. Hulva (Matějka, Křetínský), 27. Hulva (Vrdlovec), 28. Velecký (Mičulka, Haas), 30. Brunec, 39. Brunec (Vrdlovec, Ondráček), 45. Křetínský (Meluzín), 60. Vrdlovec (Mičulka, Ondráček) - 13. Hadrava (Polodna, Rytnauer), 25. Meidl, 53. Rytnauer (Zábranský, Hadrava). Třetiny: 1:1, 4:1, 2:1.
Havlíčkův Brod: Suchan - Yindiphol, Koma, Sova, Zítka, Poskočil, Novotný, J. Musil - Němec, Hadrava, Polodna - Rytnauer, Meidl, Semorád - Stehlík, P. Musil, Zábranský - Fiedler, Varga, Štěpánek - Szilva.