Ve druhé lize bylo na programu regionální derby mezi Pelhřimovem a Žďárem, Chotěboř pak na vlastním ledě přivítala Kolín.

Třebíč ani na třetí pokus nenalezla vítězný recept, doma tentokrát podlehla Berounu 2:3. Havlíčkův Brod se přesně po týdnu utkal s dalším nováčkem soutěže – Mostem. Ale na rozdíl od Šumperka dokázali Severočeši v Kotlině vyhrát, domů si vezou dva body po výhře 4:3 v prodloužení. Plný bodový zisk si domů přivezla jihlavská Dukla, která v Litoměřicích vyhrála 5:1.

Ve druhé lize bylo včera na programu derby Vysočiny, v němž si Žďár odvezl po vítězství 6:4 tři body z Pelhřimova, Chotěboř v utkání opět propadla, doma Kolínu podlehla vysoko 4:9.

I. liga
H. BROD – MOST 3:4 v prodl.

Hodně studenou sprchou začal zápas pro domácí, po čtyřiceti vteřinách totiž prohrávali 0:1, když se prosadil mostecký Charousek. Havlíčkobrodští Rebelové poté samozřejmě zvýšili aktivitu, ale dlouho si nemohli s hostujícím gólmanem poradit.

Zlom přišel až na rozmezí 27. a 28. minuty, domácí dvěma brankami během pouhých devatenácti vteřin otočili skóre. Radost z vedení ovšem netrvala dlouho, ve 29. minutě totiž rychlou akcí vyrovnal Bauer.

Rozhodnutí mohla přinést 53. minuta, když se v přesilové hře prosadil Knotek. Jenže vedení Rebelů opět mělo jepičí trvání, už po šesti vteřinách vyrovnal Slavíček! Rozuzlení nakonec přišlo až v prodloužení. To bleskurychle rozhodl Maxa už po dvaadvaceti vteřinách.

Branky a nahrávky: 27. Jonáš (Semorád), 28. Fiedler (Morava, Sova), 53. Knotek (Polodna, Ostrčil) - 1. Charousek (Rindoš), 29. J. Bauer (Borovanský, Kuncl), 53. Slavíček (Žejdl, Mavrojanidis), 61. Maxa (Divíšek). Rozhodčí: Horák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7, navíc trenér Novák (H. Brod) do konce utkání. Využití: 1:1. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 0:1. Havlíčkův Brod: Neruda – Morava, Sova, Ostrčil, Pavlík, Jelínek, Koma, Protivný – Rytnauer, Polodna, Kostourek – Jonáš, Semorád, Němec – Stehlík, Knotek, Fiedler – Švaňhal, Zábranský, Musil.

TŘEBÍČ – BEROUN 2:3
Horáci vstoupili do utkání velice dobře, v 6. minutě dostal domácí do vedení po vyhrané Kautově buly pohotově Sobotka. Beroun však v 11. minutě srovnal, když Žalčík vymetl všechny pavučiny z branky Hrubce. Hosté šli na konci úvodní třetiny dokonce do vedení po brance Rubeše.

Na další branku si diváci museli počkat až na konec druhé části. K radosti domácích fanoušků se prosadil Burian. Jenže. Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky dostal Medvědy znovu do vedení Hašek. Domácí se tlačili za vyrovnáním, nejblíže byl v 54. minutě Burian, který nastřelil ale pouze tyč. Srovnat krok se však už Horákům nepodařilo.

Branky a nahrávky: 6. Sobotka (Kaut), 38. Burian (Stejskal) - 11. Žalčík (Rubeš), 18. Rubeš (Žalčík), 42. Hašek (Švagrovský, Nedvěd). Rozhodčí: Hejduk - Kreuzer, Poloniy. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:1. Třebíč: Hrubec - Rangl, Havran, Sláma, Dietz, Kadela, Brož, Sobotka M. - Laš, Dolníček, Stejskal - Burian, Dočekal, Vondráček - Vítek, Čech, Přibyl - Kaut, Heřman, Milotínský - Kovalský.

LITOMĚŘICE – JIHLAVA 2:7
Branky a nahrávky: 29. Belay (Lenc, Suchý) - 12. Hodek (Kolafa), 19. Kaláb (Zeman, Bezděk), 27. Hubáček (Ficenc, Kolafa), 37. Drtina (Domin, Padělek), 45. Zeman (Jeslínek, Dobrovolný), 51. Padělek (Dobrovolný), 56. Kaláb (Bezděk, Jeslínek). Rozhodčí: Kubičík - Wesley, Kašík. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:3. Třetiny: 0:2, 1:2, 0:3. Jihlava: Halmoši - Ficenc, Kolafa, Drtina, Malena, Dobrovolný, Kaláb, Petráček, Grundmanis - Hodek, Hubáček, Čachotský - Padělek, Domin, Krupka - Jeslínek, Zeman, Bezděk - Pometlo, Maliník, Polcar.

II. liga
PELHŘIMOV – ŽĎÁR 4:6

Branky a nahrávky: 11. Plachý (Tecl), 31. Kubát (Adam), 50. Rašner (Adam), 55. Rašner (Tecl) - 3. Ježek (Sobotka M., Plachý), 13. Kočan (Kotlík), 40. Bukáček (Havelka), 43. Man, 53. Kotlík (Kočan, Sobotka), 60. Man Třetiny: 1:2, 1:1, 2:3

CHOTĚBOŘ – KOLÍN 4:9
Branky a nahrávky: 27. Němec, 30. Dolínský, 53. Zítka, 54. Šiman - 12. Kubát (Hloušek), 14. Kubát (Hloušek), 26. Morkes (Barták), 31. Cerk (Kubát), 38. Pospíšil, 39. Kubát, 41. Cerk (Procházka), 44. Cerk, 57. Dulovec (Morkes). Třetiny: 0:2, 2:4, 2:3.

Podrobnosti k jednotlivým zápasům přineseme v pátečním vydání.