Třemi brankami rozhodl utkání zkušený útočník Ladislav Rytnauer. „Já jsem toho sice loni moc nenahrál, ani nevím proti komu, ale tři branky se mi podařilo dát. V zápase byla spousta střel, z toho tři góly, takže jsem spokojený,“ hlásil autor hattricku po utkání.

Ovšem po slibném začátku se hra vyrovnala a na tak jednoznačný výsledek to dlouho nevypadalo. „Začali jsme dobře, ale když soupeř vyrovnal, byl v tu chvíli lepší,“ přiznal problémy kouč Rebelů Petr Novák.

Domácí ale ve druhém dějství přidali šťastné branky z přesilovek a rozhodli o osudu utkání.

Z přihrávky gól

Zápas zlomila čtvrtá branka, kterou zaznamenal s nulového úhlu Jan Knotek. „Já jsem spíš nahrával na Honzu Semoráda, ale jejich bek si to tam srazil. Sám jsem se divil, že to skončilo v brance.“ „Ve třetí třetině jsme si vedení v uvozovkách pohlídali. Výborně zachytali oba gólmani,“ dodal brodský lodivod.

Po porážce v derby v Třebíči havlíčkobrodší hokejisté tuto výhru moc potřebovali. To si uvědomoval i kouč: „Musím poděkovat klukům, protože zápas odmakali naplno a dokázali získat tři body. Letos zatím máme kolísavé výsledky. Chvilku nahoře, chvilku dole. Teď jsme museli hrát a zvládli jsme to,“ oddechl si Novák.