Přitom utkání neměli špatně rozehrané, dvakrát vedli o dvě branky, jenže…
… v 55. minutě Šumperk nejdříve snížil na 3:4, a devětačtyřicet vteřin před koncem normální hrací doby Hulva srovnal z trestného střílení na 4:4. To však ještě nebylo vše. Devětadvacet vteřin před koncem prodloužení Sedlák přisoudil bonusový bod Šumperku.
„Pokud tu takto rozhodčí pískají, nedivím se, že domácí příliš zápasy tady neprohrávají,“ procedil jen naštvaně mezi zuby na pozápasové tiskové konferenci kouč Havlíčkova Brodu Petr Novák.

Jenže. Dvougólový náskok venku se prostě neztrácí. „Je to sport, stává se to. Každý prostě chce vyhrávat. Rozhodně tyto výpadky neděláme schválně, ale…,“ krčil rameny Novák. „Máme útočně laděné hráče, kteří prostě zapomínají bránit. Neustále dokola a pořád jim říkám, že se musí zapojit i do obrany, oni mi na to celý den kývají, ale v zápase to prostě nedělají,“ kroutí hlavou šéf brodské střídačky.
Šumperští v zápase sice dvakrát prohrávali, přesto z ledu odcházeli jako vítězové. „Sice to vypadá, že máme hru pod kontrolou a hrajeme solidně. Ale pak se najednou zblázníme, začneme dělat naprosto zbytečné chyby a dostáváme laciné góly,“ rozčiloval se po zápase trenér Draků Radek Kučera. „Za dva body jsme spokojení, ještě před třetí třetinou jsme prohrávali o dva góly,“ dodal. To jeho protějšek na brodské střídačce měl ke spokojenosti daleko. „Sami jsme se připravili o dva body,“ čílil se Novák.

Rebelové tak opět potvrdili nelichotivou venkovní bilanci, kdy dokázali uspět jen v Kadani v prodloužení, zbylých šest duelů prohráli, v Berouně a Šumperku si připsali alespoň bod. Ve středečním zápase na severu Moravy však měli brodští hokejisté našlápnuto k plnému bodovému zisku.

„Jak už jsem říkal, v Šumperku jsme se o tři body sami připravili, dva body jsme ztratili vlastními individuálními chybami, které nás to vítězství prostě stálo,“ má jasno Novák. „Téměř všechny góly jsme dostali v oslabeních, takže v tom má také trochu prsty rozhodčí, ale rozhodně nechci říct, že by hráči na tom neměli svůj díl viny. Jsou nedisciplinovaní a soupeři nás za to trestají,“ nechal se slyšet Novák. Rebelové v sobotním utkání dostali hned čtrnáct dvouminutových trestů a po jednom zákroku proti nim bylo nařízeno trestné střílení.
Další zápas hraje Brod v sobotu v Chomutově, kde zakončí třízápasové turné po hřištích soupeřů. „Můžeme hrát naprosto uvolněně, nemáme co ztratit,“ hlásí brodský trenér.