Junioři si v I. lize vyšlápli na vedoucí Popovice

Havlíčkův Brod – Brodští hokejoví junioři si v Kotlině vyšlápli na vedoucí celek I. Ligy z Velkých Popovic.

26.10.2011

Radost zažívají prvoligoví junioři HC Rebel, když v soutěži prohráli jen jednou. Foto: Libor Blažek

Extraligoví starší dorostenci si doma poradili s Letňany a mladší podlehli Třebíči.

I. LIGA JUNIORŮ
H. BROD – V. POPOVICE 5:4
Juniorům se v letošní prvoligové sezoně daří. Dosud prohráli jediné utkání a ve vítězném tažení pokračovali i na domácím ledě proti Velkým Popovicím. Zprvu to ale na body příliš nevypadalo. Hosté se do vedení dostali v 8. minutě a na konci třetiny už mladí Rebelové doháněli dvougólové manko. Druhá část už ale byla mnohem povedenější. Nejprve z úhlu snížil Szilva, aby později po pohledné kombinaci s Novákem mohl srovnat Jakub Doležal. To dodalo domácím patřičné sebevědomí. V úvodu třetí třetiny se přes dva obránce prosadil Kozlík a o tři minuty později na 4:2 zvýšil v samostatném úniku střelou pod břevno Ondřej Doležal. Velké Popovice přesto nesložily zbraně. Ve dvaapadesáté minutě snížil Bícha, jenže vzápětí po tvrdé ráně z úhlu vrátil Havlíčkobrodským dvoubrankové vedení Szilva. Hosté sáhli k závěrečné power-play, během níž Danda snížil na konečných 5:4.
Branky: 23. Szilva (Musil), 35. J. Doležal (E. Novák), 43. Kozlík, 46. O. Doležal (Varga), 53. Szilva (O. Doležal) - 8. T. Hynek (Krištof, Vacek), 17. Rejna (O. Němec), 52. Bícha (Řezáček, Rejna), 60. Danda. H. Brod: Zvolánek (Jeřábek) - Pecen, Musil, Ambrož, V. Němec, Kříž, Křesťan, Szilva, Novák E., Žemlička, Zdražil, Varga, Jelínek, Hynek,, Kozlík, J. Doležal , O. Doležal.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
H. BROD - LETŇANY 4:0

Ve čtrnáctém kole extraligy staršího dorostu se v Kotlině utkali domácí Rebelové s pražskými Letňany. O výhře Havlíčkova Brodu rozhodl už v sedmé minutě Kuchta. Hosté totiž za celé utkání nedokázali vyzrát na gólmana Dolejše, který tak udržel čistý štítek. V osmnácté minutě zvyšoval ranou od modré Dundáček. Další góly padaly až v poslední třetině. Nejprve z dorážky skóroval Hlídek a poté z vrcholu kruhů síť počtvrté rozvlnil Dvořák.
Branky: 7. Kuchta, 18. Dundáček (Němec), 42. Hlídek (Němec), 53. Dvořák. Rozhodčí:Jan Doležal - Jan Jeletz, Ondřej Polák. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. H. Brod: Dolejš (Krásný) -Dvořák, Bláha, Křípal, Meloun, Krajcigr, Dundáček, Vala - Kuchta, Osmík, Hlídek, Nováček, Brebera, Mozr, Ludvík, Voplakal, Krajhanzl, Němec.

H. BROD - TŘEBÍČ 1:2
Souboj v Kotlině nabídl měření sil předposledního a posledního celku skupiny střed extraligy mladšího dorostu. Rebelové měli více ze hry, přesto si všechny body odvezla Třebíč.
Z obtížného úhlu těsně před vypršením dvacetiminutového limitu první třetiny skóroval hostující Všetečka. Když ve 36. minutě srovnal Osmík, mohl si Havlíčkův Brod opět dělat zálusk na bodový zisk. O ten je však definitivně v jedenapadesáté minutě připravil střelou pod víko Mlynář.
Horácká Slavia tak poprvé v sezoně bodovala a dotáhla se právě na mladší dorostence havlíčkobrodského hokejového klubu.
Branky: 36. Osmík (Kolouch) - 20. Všetečka (Bartůněk), 51. Mlynář (Maštera). Rozhodčí: Paulík - Polák, Ryšavý. Vyloučení: 6:8. Diváci: 35. H. Brod: Vaněček - Polák, Vala, Nguyen, Osmík, Málek, Jelínek, Klofáč, Vacek, Bláha, Jojda, Mendl, Krajcigr, Suchý, Lacina, Kraučuk, Semrád, Přibyl, Kolouch, Cejpek, Nováček.

Petr Veselka, Pavel Buňat

26.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.