Jako první se představí již ve středu od 18 starší dorostenci HC Rebel a jejich soupeřem budou Pardubice, tým z horní poloviny tabulky. Mladíci z Kotliny nastřádali v tabulce dvacet bodů, což stačí zatím jenom na předposlední příčku, , na poslední Mladou Boleslav mají náskok čtyř bodů, před nimi jsou Letňany s 21 a Pardubice se 24 body.

„Po dvaceti kolech jsme čekali lepší umístění, ovšem postihla nás marodka, kterou v takovém rozsahu nepamatujeme, v jednom utkání chybělo dokonce deset hráčů ze základního kádru. K dnešnímu zápasu s Pardubicemi je situace přece mnohem lepší, uzdravili se Chlubna, Kundrát a Vosmík, v brance se objeví výborně chytající Dolejš. Konečně teď dáme tři pětky dohromady a soupeř z města perníku je hratelný,“ předpokládá šéf brodské střídačky Tomáš Mariška.

Extraligoví mladší dorostenci hrají dnes na ledě brněnské Komety, výhodu vlastního prostředí budou mít až v neděli, kdy od 11, 15 hodin přivítají v Kotlině chlapce z Českých Budějovic. Rebelové jsou v tabulce předposlední o pouhý bod před Mladou Boleslaví.

„Dáváme málo gólů, na štěstí máme výborné gólmany, Vanečka s Brožem. Také u nás se lavička marodů vyprázdnila a po delší době nastoupíme kompletní a vyhrajeme,“ věří kouč Richard Cachnín.

(sal)