Na Horáckém zimním stadionu ve včerejším 25. kole zdolali Hradec Králové 3:0. V hostujícím dresu se objevil i útočník Ladislav Rytnauer, který právě v Jihlavě dlouho působil. Novému zaměstnavateli se ale příliš nepředvedl, protože po jeho vyloučení Dukla vstřelila úvodní branku zápasu.

Třebíč na vítězství z Havlíčkova Brodu v domácím prostředí nenavázala, Chomutovu podlehla 2:5. Naopak Rebelové se ze sobotní porážky oklepali a z Písku si odvezli všechny tři body.

JIHLAVA – HR. KRÁLOVÉ 3:0
Dukla vstoupila do utkání podobně vlažně jako při posledním domácím duelu s Ústím. Během úvodních minut postrádala přesnost v obraně a hostující hráči měli několik nadějných střeleckých příležitostí.

V brankovišti domácích ale exceloval Halmoši, který dodával svým spoluhráčům víru ve vlastní síly. Od desáté minuty se začala stěhovat aktivita na jihlavské hokejky. V závěru první části pak přišly na led i branky. Nejprve vyloučení exbrodského Rytnauera potrestal žabičkou od modré Ficenc, v poslední minutě navýšil vedení po pěkném pasu Dobrovolného a povedeném sóle Jeslínek.

Od druhé třetiny se pak stalo utkání jednoznačnou záležitostí. Téměř výhradně se hrálo před brankou hradeckého gólmana Čecha, domácím se ale nedařilo seřídit mířidla. Přesto se prořídlé jihlavské ochozy dočkaly třetí radosti. Sekundu před vypršením třicáté minuty byl faulován Hubáček, který nařízené trestné střílení bravurně proměnil.

Ve třetí dvacetiminutovce už Dukla především hlídala svůj náskok. Ale ani to neznamenalo, že by byla Jihlava v hluboké defenzivě. Hosté nebyli schopni vyvinout trvalejší tlak a domácí trvale zlobili rychlými kontry. Přesto se už diváci další branky nedočkali. Ani to ale nemohlo nikomu zkalit radost z další výhry Dukly a druhého čistého konta Halmošiho v řadě. Spolu s Novotným drží jihlavští gólmani už více než osm třetin čistý štít.

Branky a nahrávky: 18. Ficenc (Zeman), 20. Jeslínek (Dobrovolný), 30. Hubáček (tr. stř.). Rozhodčí: Horák – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1 389. Třetiny: 2:0, 1:0, 0:0. Jihlava: Halmoši - Malena, Ficenc, Kolafa, Kaláb, Kolda, Dobrovolný, Petráček, Grundmanis - Čachotský, Zeman, Hodek - Krupka, Domin, Jeslínek - Polcar, Hubáček, Karpov - Vysloužil, Maliník, Padělek.

TŘEBÍČ – CHOMUTOV 2:5
Vstup do utkání vyšel jednoznačně hostujícímu celku, který se už ve 3. minutě ujal brankou Hromase vedení. Poté zápas rozkouskovalo několik vyloučení na obou stranách, skóre se však znovu měnilo až při hře pět proti pěti. V 19. minutě Ondřej našel Krafta před bránou a bylo to 2:0 pro Piráty.

I úvod druhého dějství vyšel Chomutovským, ve 23. minutě je dostal do pohodlného vedení Palin. Když o devět minut později zvyšoval Gajovský už na 4:0 pro hosty, zdálo se být rozhodnuto.

Třebíč ovšem nehodila flintu do žita a dvěma brankami se dostala zpátky do zápasu. Nejdříve ve 34. minutě Horáci zužitkovali přesilovku pět proti třem. Ve 47. minutě pak domácí brankou Havla snížili na 2:4. To je pochopitelně probudilo a nadechovali se k závěrečnému náporu. Jenže zkušení hosté žádnou komplikaci nedovolili. Gólový účet zápasu uzavřel chomutovský Bartejs, ale za vydatného přispění domácího gólmana Hrubce, který si puk nešťastně srazil do branky.

Branky a nahrávky: 34. Burian (Laš, Čech), 47. Havel (Laš, Dočekal) - 3. Hromas (Heřman), 19. Kraft (Ondřej, Sikora), 23. Palin (Kraft), 32. Gajovský (Hruška, Mrázek), 59. Bartejs (Hruška). Rozhodčí: Dvořák - Rittich, Guth. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 140. Třetiny: 0:2, 1:2, 1:1. Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sláma, Valenta, Brož, Dietz, Stejskal, Kadela - Havel, Dočekal, Laš - Heřman, Havlíček, Burian - Přibyl, Fořt, Čech - Vondráček, Kovalský, Vítek.

PÍSEK – H. BROD 2:3
Rebelové začali utkání v Písku podobně jako v sobotu doma proti Třebíči. Po první třetině vedli 3:0. Jihočeši sice snížili až na rozdíl jediné branky, ale brodští hokejisté si tentokrát body sebrat nenechali.

Branky a nahrávky: 22. Šperger (Ferebauer, S. Polodna), 50. Slavík (Luňák, Eberle) - 4. Kostourek (P. Polodna), 13. Němec (Meidl), 18. Švaňhal (Zábranský, Ostrčil), 60. Němec. Rozhodčí: Wagner - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Třetiny: 0:3, 1:0, 1:0.
Havlíčkův Brod: Laitinen - Morava, Šenkeřík, Koma, Pavlík, Ostrčil, Protivný, Sova - Nahodil, P. Polodna, Kostourek - Němec, Semorád, Meidl - Švaňhal, Zábranský, Fiedler - Musil, Štěpánek, Stehlík.

Karel Líbal, Jan Hammer