Ladislav Rytnauer byl uvolněn na měsíční hostování z mateřského Havlíčkova Brodu právě do Hradce Králové. Zkušený útočník tak měl premiéru v novém týmu na stadionu klubu, v jehož dresu odehrál deset sezon.

Kdy jste se dozvěděl, že jdete na hostování do Hradce Králové?
Bylo to narychlo upečený v pondělí dopoledne. Přišel jsem normálně na trénink, kde mi řekli, že se mám přesunout do Hradce Králové. Naštěstí jsme hráli tady v Jihlavě, takže to bylo blízko.

Věříte, že vám pobyt na východě Čech prospěje?
Hradec potřeboval oživit, mně to také může pomoci. Je to na měsíc, tak uvidíme, co bude potom. Doufám, že Hradec i já se zvedneme a začneme dělat body.

Jak vás přijala hradecká kabina?
Žádný čas na velké seznamování zatím nebyl. Přijel jsem do šatny rovnou na zápas. Pár lidí znám, ostatní poznám během pár dní, s tím nebude problém.

Proti Dukle jste nastoupil znovu po dvanácti dnech. Využili vaší důvěrné znalosti protivníka noví trenéři?
Ani ne, všechny mančafty se dobře znají, mají se navzájem přečtené. Hradec sice věděl, jak Dukla hraje, ale Jihlava si to dobře pohlídala. Hrála v klidu a my jsme proti ní neměli moc šancí.

Vy jste paradoxně nechtěně asistoval první brance zápasu, která padla při vašem vyloučení…
Byla to moje chyba, to je jasný. Tím se možná i zlomil celý zápas. Dukla dala při přesilovce na 1:0, bylo to zbytečné vyloučení. Ze začátku jsme hráli dobře, tímhle se to tak nějak zhatilo. Pak jsme dostali rychlý druhý gól a bylo skoro po zápase.

V zápase jste byl vyloučen dvakrát. Projevila se na vás zvýšená motivace z touhy předvést se novým trenérům, navíc při zápase proti Dukle?
Spíš to vyplynulo ze hry. Do Krupky jsem neměl tak vletět, podruhé to bylo takové sekání… To snad ani faul nebyl.

V Brodě jste měl na dresu číslo šedesát tři, nyní jste vyjel se sedmičkou na zádech. Budete usilovat o „své“ číslo?
O tomhle vůbec nepřemýšlím. Jestli mám na zádech dvojku nebo sedmičku, to je mi fuk.