Švaňhalova branka v oslabení znamenala, že Brod doma vyhrál po dvou předchozích porážkách.
Třebíč statečně bojovala v Ústí nad Labem, třikrát pokořila branku Lvů, ale pykala za špatný start do utkání a domů se vracela bez bodů.

H. BROD – BENÁTKY N. J. 2:1
Brodští hokejisté si po dvou předchozích domácích nezdarech chtěli udobřit diváky. Utkání proti Benátkám začali výborně, už ve 4. minutě se po parádní kombinaci prvního útoku radovali z gólu. Kostourek našel u tyče úplně volného Polodnu, který do poloodkryté branky neměl problém puk uklidit – 1:0. Další vážnější šance byla k vidění až ve 14. minutě, kdy Němec z ostrého úhlu rozezvučel jenom tyč.

Další dobrou příležitost měli Rebelové v úvodu druhého dějství, ve 24. minutě Nahodil upláchl hostující obraně, ale své sólo už nedotáhl ke kýženému výsledku. Poté přišly pro domácí horké chvilky. Bezmála čtyři minuty hráli v podstatě ve třech, když rozhodčí poslal na trestnou lavici postupně čtyři domácí hráče. Jenže ani Mrkvička ani Klimt obrovské příležitosti neproměnili, a tak Brod stále držel těsný náskok. Už při hře pět na pět měl další šanci hostující Jonák, ale tváří v tvář Laitinenovi neuspěl.

Vyrovnání se Benátky dočkaly až ve třetí části. Ve 47. minutě se hrálo čtyři na čtyři, ale jen co naskočil na led domácí Ostrčil, Benátky srovnaly. V oslabení se trefil Skalický – 1:1. Klíčový moment utkání přišel v 53. minutě při vyloučení Zábranského. Rebelové se dostali až do útočné třetiny, Nahodil vypálil na Blažíčka, ten puk jen vyrazil, ze vzduchu ho ovšem usměrnil do sítě Švaňhal a domácí znovu vedli. V závěru se Benátky ještě snažily o vyrovnání, ale brodští hráči již těsné vedení ubránili.

Branky a nahrávky: 4. Polodna (Kostourek, Nahodil), 53. Švaňhal (Nahodil) - 47. Skalický (Mrkvička). Rozhodčí: Dvořák – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:7, navíc Semorád 10 minut, Němec (oba Havlíčkův Brod) 10 minut a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 786. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1. Havlíčkův Brod: Laitinen – Morava, Šenkeřík, Koma, Pavlík, Ostrčil, Protivný, Jelínek – Nahodil, Polodna, Kostourek – Němec, Semorád, Meidl – Švaňahal, Zábranský, Fiedler – Musil, Štěpánek, Stehlík - Křivohlávek.

ÚSTÍ N. L. – TŘEBÍČ 4:3
Třebíč se představila na ledě nejlepšího týmu soutěže i s trojicí hostujících hráčů právě z Ústí. Ale ani Ondřej Havlíček, Marek Laš a Vladimír Brož nedokázali zachytit drtivý nástup domácích Lvů. Ti se vrhli na hosty jako chutnou krmi a po šestnácti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:0.

Třebíčští hráči ožili až ve druhém dějství. A po zlomu zápasu do jeho druhé poloviny dvakrát udeřili, když přesilovky postupně využili Valenta a Havel.
Domácím se podařilo vsítit branku hned v úvodu třetí třetiny a trochu oddálit hrozící nebezpečí. Šest minut před koncem dal ještě naději hostům další využitou přesilovkou Dolníček, víc však bojovní Horáci nedokázali.

Branky a nahrávky: 5. Klobouček (Sedlák, Šagát), 12. Třetina (Daniel Boháč, Gureň), 16. Třetina (Pazourek, Daniel Boháč), 44. Ludvík (Roubík, Šagát) - 32. Valenta (Sláma, Burian), 33. Havel (Dolníček, Laš), 54. Dolníček (Laš, Rangl). Rozhodčí: Humpolíček – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:3. Diváci: 1250. Třetiny: 3:0, 0:2, 1:1. Třebíč: Hrubec - Rangl, Brož, Sláma, Valenta, Kadela, Dietz - Havel, Dolníček, Laš - Heřman, Havlíček, Burian - Vondráček, Dočekal, Martin Čech - Kovalský, Vítek, Přibyl - Stejskal.

Jan Hammer, Karel Líbal