Hostující Lvi už potřetí Plameny v letošní sezoně porazili, na Bouchalkách i tentokrát zvítězili 2:1. Závěr tohoto utkání však provázela nesportovní gesta. Chotěbořský Prachař totiž při velkém tlaku domácích ze střídačky při rozehrávce zahákoval žďárského Staňka! Jenže toto nesportovní gesto, které je k vidění na žďárském webu, zůstalo bez povšimnutí rozhodčích zápasu. To pochopitelně už k tak vypjatému zápasu přililo jen olej do ohně, což vyústilo k rozdání několika vyšších trestů. „Bylo to od Prachaře nesportovní, ale měl si toho všimnout rozhodčí,“ řekl po zápase chotěbořský asistent Vladimír Halamka starší. „Byla to ubohost a srabárna,“ rozčiloval se žďárský šéf střídačky Petr Kuchyňa.

Trochu ve stínu emotivního derby tak zůstal nedělní duel třetího regionálního zástupce, Pelhřimova. Spartak hrál třetí utkání doma v řadě a i potřetí nedokázal najít vítězný recept, Nymburku podlehl 0:4. Navíc už druhý zápas po sobě nevstřelil ani jednu branku.

ŽĎÁR N. S. – CHOTĚBOŘ 1:2
Oba vyhecované tábory vstoupily do utkání opatrněji. Od úvodních minut ale bylo jasné, že domácí Žďár bude tvořit a Chotěboř bořit. Její strategie vzala za své v polovině první třetiny, kdy Krejnus v přesilové hře propálil vše, co mu stálo v cestě. Gól domácí uklidnil a šancí na jejich hokejkách přibývalo. Jenže ani dvě více než minutové přesilové hry pěti proti třem k uklidňujícímu gólu nevedly, a tak zmrazil téměř 900 diváků do té doby jistý brankář Linhart, který při vlastní přesilovce zbytečně dlouho váhal s rozehrávkou, přišel o puk a pohotový Stoklasa vyrovnával do prázdné branky. Obrovská střelecká nemohoucnost jasně lepšího Žďáru vygradovala ve třetí třetině, kdy Plachý ani Kunstmüller ze samostatných nájezdů nepřekonali bravurního Kousala.

Nervy drásající večer nakonec vyzněl i potřetí v sezoně pro hosty, které při jedné ze svých zoufalých přesilových her nakopl pěknou přihrávkou Pelán, a Zemánek ukázal, jak se zakončují přečíslení, 1:2.

V samém závěru odvolaly Plameny brankáře a soupeře svíraly v kleštích, ale zcela nepochopitelný zkrat hostujícího Prachaře, který z lavičky zahákoval Staňkovu hokejku, odstartoval oboustranný výbuch emocí, jež druholigovému zápasu nepříslušely.

„Chotěboř hrála destruktivní hokej a podala výkon maximálně krajského, spíš okresního přeboru. Vše ale způsobila obrovská, ale obrovská chyba našeho gólmana. Ta hrubka ale měla být sedmkrát nahrazena, protože doslova a do písmene jsme urazili hokejového boha. Když neproměníte šance, tak si nezasloužíte vyhrát. A to, co udělal Prachař, to byla ubohost a srabárna,“ nebral si servítky domácí kouč Petr Kuchyňa.

„Domácí byli v poli lepší, ale naši kluci utkání poctivě odmakali a měli štěstí při vyrovnávacím gólu na 1:1. Ten závěr byl od Prachaře nesportovní, ale měl si toho všimnout rozhodčí, přerušit hru a poslat ho do kabiny,“ uvedl asistent kouče Vladimír Halamka starší.

Branky a nahrávky: 10. Krejnus (Bukáček, Ježek) – 40. Stoklasa, 53. Zemánek (Pelán, Hnilička). Rozhodčí: V. Němec – J. Slavík, J. Mertl. Vyloučení: 6:12, navíc Staněk (Žďár) a Halamka (Chotěboř) oba trest ve hře, Prachař a Opršal (oba Chotěboř) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 896. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:1. Žďár nad Sázavou: Linhart – Střecha, Staněk, Krejnus, Smejkal, Pleva, R. Sobotka – Kočan, M. Sobotka, Kunstmüller – Ježek, Bukáček, Plachý – Havelka, Man, Dítě. Chotěboř: Kousal – Halamka, Bělohlávek, Mlejnek, Zítka, Fibikar, Blažek, Šíma – Stoklasa, Prachař, Jánský – Hospodka, Janda, Pelán - Hnilička, Zemánek, Fila.

PELHŘIMOV – NYMBURK 0:4
Pelhřimov se dostal do velké herní i výsledkové krize. Nebodoval už ve čtyřech zápasech, přičemž v těch dvou posledních ani neskóroval. Zápas sice Spartak začal náporem, ale ten k ničemu nevedl. „Neproměnili jsme pět šest slušných šancí, a soupeř nás za to potrestal,“ uvedl trenér Martin Meloun.

Ve 13. minutě dostal tým z Polabí do vedení Dvořák. Domácí se sice nevzdali, jenže i ve druhé třetině pokračovali v demostraci své střelecké impotence. Nepomohla jim ani téměř dvouminutová přesilovka pěti proti třem. Nymburk slepenými góly utekl na 0:3 a ve třetí části už vývoj utkání kontroloval.

Branky a nahrávky: 13. Dvořák (Weiss), 24. Drak (Martinec), 26. Valko (Sedlák), 52. Valko (Sedlák, Němeček). Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Samuel. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 425. Pelhřimov: Pelhřimov: Čekal - Rašner, Zelený, Novotný, Adam, Plch, Kasalý - Tecl, Blažek, Hrbatý - Kubát, Suk, Martin Hadrava - Votápek, Marek Hadrava, Havel – Siřiště.

Ostatní výsledky 23. kola: Hodonín – Brno 6:2 (2:1, 2:1, 2:0), Kolín – Jindřichův Hradec 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0), Kutná Hora – Břeclav 3:4 (0:2, 2:1, 1:1).