Světelský obrat proti exligové Chrudimi vedla Dolínského formace

Světlá nad Sázavou – Čtrnácté kolo krajské hokejové ligy bylo plné překvapení, když Polička hladce přehrála Litomyšl 7:3 a Pardubice si poradily 3:0 s Moravskou Třebovou.

29.11.2011

Prodloužení rozhodlo o skalpu lídra soutěže pro světelské hokejisty (v bílém). Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Šlágr kola Světlá - Chrudim splnil očekávání, oboustranně se hrál kvalitní hokej.

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
SVĚTLÁ – CHRUDIM 5:4 pp
Světelská hala V Pěšinkách se dočkala rekordní návštěvy 350 diváků, kteří byli zvědavi, jak dopadne souboj favorizovaných chrudimských hokejistů s bohatými prvoligovými zkušenostmi s nadšením domácích sklářů. Světelský trenér neměl k dispozici údernou první formaci, neboť Petr Včela je v trestu, a tak vedle Žáka s Krajíčkem se objevíl Ruml. Tato formace se sice tentokráte střelecky neprosadila, ale svým výkonem eliminovala stejně nebezpečnou útočnou trojici soupeře.

Úvodní třetina byla první čtvrthodinku zcela vyrovnaná, pohroma pro domácí přišla mezi 15. až 18. minutou, kdy hokejisté od Chrudimky nadělili sklářům tři branky a nešťastného Nováka nahradil v brance Koubský. Změna pomohla, světelští hokejisté se uklidnili a v prostřední části zatroubili k útoku. O vzruch se postarala druhá formace Špatenka, Dolínský, Doležal, když posledně jmenovaný měl svůj střelecký den.

Nejdříve zařídil kontaktní gól a o chvíli později srovnal na 3:3. V té době byli skláři na koni a z hlediště se ozýval častý potlesk. V poslední části to byl urputný boj, Chrudim brzo srovnala na 4:4 a toto skóre se nezměnilo až do konce normální hrací doby, i když před oběma brankami nebylo o četné závary nouze. V samém závěru byl vyloučen Doležal, takže domácí nastupovali do prodloužení v oslabení 3 na 4.

Již při plném počtu se konečně prosadila první pětka. Zkušený lišák Žák našel za chrudimskou obranu obránce Beránka, ten ujel a gólmana doslova prostřelil, v ochozech vybuchl gejzír nadšení a po utkání vytáhlo publikum hráče třikrát na děkovačku.

„Musím chlapce pochválit za bojovnost a obětavost. Za nepříznivého stavu 1:3 nešli do kolen, naopak náporem v prostřední části, kdy naplno zabrala Dolínského formace, dokázali otočit výsledek a eliminovat prvoligové zkušenosti soupeře. Svůj úkol splnila i třetí formace, která neinkasovala, dařilo se obranné dvojici Kubát Venc. A dík patří i divákům,“ nezapomněl pochválit nadšeně povzbuzující příznivce domácí kouč Jaroslav Benc.

Ve čtvrtek jedou světelští hokejisté do Lanškrouna, v neděli od 17 hodin přivítají V Pěšinkách třetí oddíl tabulky Litomyšl.

Branky: Doležal 2, Kubát, Dolínský – Procházka, Bartoníček, Plch, Schwainfuter. Rozhodčí: Kratochvíl. Vyloučení: 7:7. Využití:1:1. Diváci: 350. Třetiny: 1:3, 3:0, 0:1. Světlá nad Sázavou: Novák (18. Koubský) – O. Včela, Beránek, Venc, Kubát, Svoboda, Vomela – Ruml, Žák, Krajíček – Špatenka, Dolínský, Doležal – Kopecký, Křišťan, Šudoma.

29.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Josef Mladý

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.