Třiačtyřicetiletý trenér má za sebou už v novém týmu i svou premiéru v nejvyšší hokejové soutěži.

A byla to premiéra jako řemen! Když Středočeši ještě na začátku 55. minuty prohrávali s brněnskou Kometou 1:3, vsadil by na ně jen málokdo. Jenže třemi brankami v necelých pěti minutách vývoj utkání zcela otočili a Boleslav si pod novým koučem připsala tři body. Exbrodský kouč tak začal v nejvyšší soutěži nejlepším možným způsobem, vítězstvím.

Petře, máte za sebou první zápas v extralize. Byl to hodně hektické, jak jste to prožíval?
Máte pravdu, závěr byl hodně hektický. Jsem strašně rád, že se nám to povedlo. Celý zápas jsem si užíval, je to nejvyšší soutěž, po nároďáku je to v podstatě takový vrchol. Byl jsem trochu nervózní, ale myslel jsem, že budu ještě víc.

Zápas se ale pro vás nevyvíjel dobře, do 55. minuty jste prohrávali 1:3.
Celou dobu jsem nabádal hráče, aby více stříleli. To se pak hráčům povedlo splnit a dali jsme z toho branky. Závěr pak byl neuvěřitelný. Po takovém vývoji bychom asi byli rádi i za bod, ale vítězství za tři body nás samozřejmě hodně těší. Doufám, že to hráče jen a jen nabudí.

Váš „přestup“ do Mladé Boleslavi se odehrál poměrně rychle, vstup vám vyšel na výbornou, jaké jste vůbec dostal od vedení cíle?
Za úkol mám dostat Boleslav z posledního místa, a tím se vyhnout baráži. Myslím si, že tým je složený dobře. Podle mě to není až tak těžký cíl. Sice někteří klíčoví hráči jsou zranění, ale i ti, co hrají, jsou dobří. Už při uvítací řeči jsem hráčům říkal, že musíme všichni táhnout za jeden provaz, protože jsme na jedné lodi.

Kdy vůbec došlo mezi vámi a Mladou Boleslaví k dohodě?
V kontaktu už jsme byli nějakou dobu, ale definitivně jsme se dohodli v pátek večer. V sobotu jsem už vedl první trénink a v neděli první zápas. Pro mě je to obrovský posun, nabídka z extraligy se asi už z principu nedá odmítnout.

V minulých letech a na začátku této hokejové sezony jste vedl v první lize Havlíčkův Brod. Jaký je mezi oběma soutěžemi vlastně rozdíl z pohledu kouče?
Velice mile mě překvapil přístup všech hráčů, je to prostě víc profesionální. Samozřejmě rozdíl je i po technické stránce, hráči jsou prostě lepší. (úsměv) Protože kdyby nebyli, hráli by taky první ligu.

Kromě toho, že máte za cíl zachránit Boleslav v extralize, máte představu o tom, co chcete do týmu vnést?
Ze začátku bych chtěl hlavně hráče nabudit, teď to bude hodně o hecování. Myslím si, že vítězství proti Kometě nám hodně pomůže. Každý z hráčů musí ke všemu přistupovat maximálně zodpovědně. To bude základ, bez toho to nebude fungovat. Možná i občas zvýším hlas, ale kluky už jsem na to hned na začátku upozorňoval, že občas zařvu. (úsměv) Ale někteří hráči, které jsem trénoval, pak říkají, že řvu pořád. (smích) Já to prostě ale ani jinak neumím.