Rebelové si rozhodně na nevytíženost stěžovat nemůžou, v pondělí večer hráli v Ústí, kde prohráli vysoko 0:5, a už dnes na domácím ledě hostí další z ambiciozních celků – Chomutov.

I proto se trenéři brodských Rebelů rozhodli v pondělním zápase šetřit některé hráče a tým doplnili juniory, v brance pak dostal příležitost sedmnáctiletý gólman Dolejš. „Kvůli náročnému programu jsme nechali některé hráče odpočívat, proto dostali příležitost mladší hokejisté. V brance jsme dali šanci staršímu dorostenci, na kterého jsem měl dobré reference. Ačkoliv dostal pět branek, své úlohy se zhostil velice dobře,“ prozradil trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák.

Jeho tým se bude muset po debaklu rychle oklepat, protože už dnes ho čeká duel proti Chomutovu. „Musíme se rozhodně lépe připravit,“ má jasno Dvořák.
V pondělí si svoji premiéru v první hokejové lize odbyl nadějný brodský brankář Daniel Dolejš. Ten v zápase z jednačtyřiceti střel sice pětkrát inkasoval, na druhou stranu mu spoluhráči příliš nepomohli.

„Před utkáním jsem měl trochu strach. Chtěl jsem v brance zůstat co nejdéle. Věděl jsem, že to bude hodně těžké, ale jsem rád, že jsem vydržel do konce. Samozřejmě mě mrzí inkasované góly,“ prozradil na ústeckém webu sedmnáctiletý gólman.

Dolejš především získává zkušenosti v druholigovém Pelhřimově a stabilně chytá dorosteneckou extraligu, ale kvůli zdravotním problémům Jaroslava Suchana se dostal i do prvního týmu Rebelů. „Proti Benátkám a Šumperku jsem už dělal dvojku. Nyní jsem dostal šanci v Ústí. Pokud se naskytne další šance chytat první ligu, budu rád,“ uzavírá Dolejš.

I. liga
Středa od 17.30:
TŘEBÍČ – Hradec Králové, HAVLÍČKŮV BROD – Chomutov, Benátky – Ústí nad Labem. Od 18.00: Šumeprk – JIHLAVA, Kadaň – Beroun, Litoměřice – Olomouc, Písek – Most.
II. liga, skupina Střed
Středa od 18.00:
CHOTĚBOŘ – Hodonín, Nymburk – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Trutnov – PELHŘIMOV, Břeclav – Kolín, Technika Brno – Kutná Hora.