Třebíčští hokejisté dotáhli v osmadvacátém kole už počtrnácté svůj zápas do prodloužení. Na nájezdy byl ale lepší Hradec Králové.

H. BROD – CHOMUTOV 1:3
Hned v úvodních vteřinách mohla padnout branka, jenže Kraft z bezprostřední blízkosti brodské branky minul.

Hosty to ovšem tolik mrzet nemuselo, protože do vedení se dostali na začátku 6. minutě. Při doznívajícím Pavlíkově vyloučení vypálil od modré Havíř, a Kraft z dorážky dostal puk do domácí sítě – 0:1. Domácí se dostali do vážnější situace až v závěru úvodního dějství, ale s přečíslením tři proti jednomu nenaložili vůbec dobře.

Narozdíl od první části do té druhé vstoupili lépe domácí, ale znovu udeřili Piráti. Ve 35. minutě dorazil puk v přesilovce do sítě Hřebejk a bylo to 0:2.

Nástup do třetí části opět patřil Chomutovu, který už potřetí udeřil v přesilové hře, další dorážku nasměroval do sítě Seman – 0:3. Rebelové se v závěru dočkali alespoň čestného úspěchu, v 56. minutě úspěšně zakončil přečíslení Štěpánek. Další gól už ale diváci neviděli, ačkoliv domácí ještě odvolali brankáře.

Branky a nahrávky: 56. Štěpánek (Semorád) - 6. Kraft (Havíř), 35. Hřebejk (Pulpán, Kraft), 42. Seman (Hafenrichter, Ondřej). Rozhodčí: Hejduk - Šperl, Jílek. Vyloučení: 8:10, navíc Němec (H. Brod) 10 minut a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1 045. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1. Havlíčkův Brod: Neruda - Morava, Ostrčil, Pavlík, Koma, Protivný, Jelínek, Šenkeřík, Sova - Kostourek, Polodna, Meidl - Křivohlávek, Semorád, Němec - Fiedler, Zábranský, Švaňhal - Stehlík, Štěpánek, Musil.
Zdroj: Youtube

TŘEBÍČ – HR. KRÁLOVÉ 1:2 sn
Třebíč začala utkání náporem, do vedení však šli hosté. V sedmnácté minutě po pohledné kombinační akci otevřel skóre Brož. Pro domácí to bylo poměrné kruté, protože měli více střeleckých příležitostí než Hradec, ale s koncovkou se Horáci potýkají dlouhodobě.

Na začátku druhé třetiny byl lepším týmem Hradec, ale Třebíč se postupně probudila a zásluhou Havla také dokázala vyrovnat.

Ve třetí části domácí bojovali o vítězství, hosté byli překvapivě pasivní a hájili remízu. To se jim nakonec podařilo.

V prodloužení branka nepadla, samostatné nájezdy rozhodl střelecky disponovaný Brož, který proměnil všechny tři své pokusy a přivál Hradci druhý bod.

Branky a nahrávky: 34. Havel (Kania) - 17. Brož (Koudelka, Moskal), rozh. nájezd Brož. Rozhodčí: Humpolíček - Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1080. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0. Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Sláma, Valenta, Brož, Dietz, Sobotka, Kadela R. - Havel, Dolníček, Laš - Vondráček, Havlíček, Burian - Dočekal, Fořt, Čech M. - Heřman, Kaut, Vítek.

ŠUMPERK – JIHLAVA 2:6

Třetiny: 0:2, 0:1, 2:3. Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 48. Červenka (Haas), 51. Sedlák (Brunec) - 4. Kolafa (Hodek, Ficenc), 9. Vysloužil (Dobrovolný, Domin), 22. Padělek (Hodek), 45. Polcar (Kolafa), 45. Čachotský, 47. Hodek (Hubáček, Ficenc).

Jan Hammer, Karel Líbal

Video: Libor Blažek