Hra v početní výhodě rozhodovala i středeční zápas mezi Havlíčkovým Brodem a Chomutovem, který hostující Piráti vyhráli 3:1…
… a všechny góly padly v přesilovkách.

„Přesilové hry opravdu dnes rozhodly,“ připustil kouč Rebelů Karel Dvořák po zápase. „My jsme nějaké měli, ale proměnili jsme jen jednu, naopak soupeř se v nich trefil třikrát,“ dodal.

Hratelný soupeř pět proti pěti

Rebely ve středu opravdu trápila produktivita při přesilovkách, z dvanácti proměnili jedinou, když v 56. minutě snížil Štěpánek na 1:3. Chomutovští byli v tomto zápase o hodně efektivnější, z osmi využili hned tři a právem se radovali ze tří bodů.

„Chomutov byl při hře pět na pět hratelný, ale rozhodovaly přesilovky. O to víc mě mrzí, že jsme Chomutovu dali jen jeden gól. V zápase jsme si zahráli i přesilovku pět proti třem, takové šance bychom měli proměňovat,“ uvedl po utkání autor jediného brodského gólu Petr Štěpánek.

Rebelům se tak nepovedlo v severočeském dvojboji vytěžit ani jeden bod. V pondělí prohráli v předehrávce víkendového 29. kole v Ústí 0:5, ve středu doma podlehli Pirátům 1:3. „Řekl bych, že na naše mužstvo dolehla trochu únava z náročného programu. Přece jen jsme odehráli sedmý zápas v nějakých patnácti dnech. Na nasazení v zápase se to bohužel projevilo,“ snažil se Dvořák najít omluvu pro matný výkon Rebelů.

Zasloužené tři body pro Piráty

Nutno podotknout, ale že Chomutov na druhou stranu předvedl velice dobrý výkon a domácím toho příliš nepovolili. „Chomutov nás díky perfektní obraně k ničemu nepustil, můžu jim jen pogratulovat k vítězství,“ pokrčil rameny šéf domácí střídačky.

Opravdu. Chomutov hrál velmi dobře z obrany a čekal na šance. Ty přišly zejména v přesilových hrách, ve kterých zápas rozhodl. „Věděli jsme, že Havlíčkův Brod doma poslední dobou příliš zápasů neprohrál. Proto jsme sem jeli s určitým respektem. Jsme velice rádi, že si odsud odvážíme tři body,“ prozradil chomutovský asistent Jan Votruba.

Rebelové středečním zápasem s Chomutovem zakončili zběsilý zápasový kolotoč, kdy ve dvanácti dnech odehráli šest zápasů. Nyní je čeká týdenní volno, příští středu pak přivítají v Kotlině neoblíbený Most.

„Nevadí mi, že jsme hráli tak často. Je to lepší než jen trénovat. Na druhou stranu, kdybychom hráli takhle obden měsíc, naše hra by asi za moc nestála,“ řekl na závěr havlíčkobrodský útočník Štěpánek.