KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
SVĚTLÁ – LITOMYŠL 5:4

Boj o třetí místo v tabulce zvládli lépe domácí, i když to neměli lehké. Hokejisté ze Smetanova města jim totiž v úvodní třetině utekli až na 1:3, až v posledních sekundách úvodní části jeden z nejlepších hráčů Dolínský dal důležitý kontaktní gól na 2:3. V prostřední části Koubského v brance vystřídal Novák. Ve druhé části se hrál oboustranně kvalitní hokej a skláři se již tlačili do útoku, nevycházelo to však střelecky. Ve dvou gólových tutovkách se ocitl Venc, dvakrát orazítkoval tyč obránce Pancíř, do černého se trefil pouze Kubát a srovnal na 3:3.

Poslední část byla nervózní a na obou stranách bylo hodně vyloučených. Právě z přesilovky poslal Doležal spoluhráče do vedení 4:3, hosté dokázali znovu srovnat skóre a rozhodnutí přišlo až 39 sekund před závěrečnou sirénou, kdy Špatenka potrestal vyloučení litomyšlského hráče a při početní výhodě vstřelil vítězný gól, který posunul skláře na třetí místo v tabulce právě před Litomyšl.

„Oboustranně se hrál kvalitní hokej, o dramatické okamžiky nebyla nouze, diváci si již podruhé přišli na své. Mám radost z formy útočné trojice Špatenka, Dolínský, Doležal, pochvalu zaslouží i třetí formace Ruml, Kopecký, Didiáš která splnila údržbu a neinkasovala. Trest vypršel již Petru Včelovi, a tak po delší odmlce se dá dohromady první úderná řada Petr Včela-Žák-Krajíček,“ radoval se světelský kouč Jaroslav Benc.

Branky: Doležal 2, Dolínský, Kubát, Špatenka – Šafář 3, Hodousek. Rozhodčí: Čížek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. Diváci: 350. Třetiny: 2:3, 1:0, 2:1. Světlá: Koubský (21. Novák) –O. Včela, Kubát, Svoboda, Pancíř – Venc, Žák, Krajíček – Špatenka, Dolínský, Doležal – Ruml, Kopecký, Didiáš.

(sal)