KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
M. TŘEBOVÁ – SVĚTLÁ 3:6
Hned z prvního útoku dali domácí vedoucí gól, což hokejisty od Sázavy trochu zmrazilo, a tak snaživí Moravané udrželi v úvodní třetině čisté konto, i když skláři byli častěji u kotouče.

V prostřední části již hosté přebírali otěže zápasu, herně měli jasně navrch, v zakončení to ještě trochu skřípalo, domácí kolektiv poctivě bránil. I tak se podařilo Světlé do konce druhé třetiny otočit na 1:2. V poslední části se již rozjela světelská mašinérie naplno, zejména úderná pětka se projevila v plné síle a nadělila soupeři tři branky. Dvakrát se trefil Krajíček, jednou Petr Vlera, zatím co hlavní dispečer Žák se soustředil hlavně na přesné náhrávky.

Ukázková byla poslední branka tři minuty před koncem, kdy skláři postupovali tři na dva, rozebrali třebovskou obranu do posledního šroubku, takže Petr Včela zasunul kotouč již do zcela odkryté svatyně, byla to nejhezčí akce celého zápasu. Vzdor výhře však Světlá zůstala na třetím místě tabulky, neboť v tomto kole došlo k velkému překvapení, když ambiciózní Choceň nečekaně vyloupila chrudimský stadión, kde vyhrála divokým poměrem 9:8.

„Chlapci odvedli solidní výkon, převyšovali soupeře po bruslařské i herní stránce. I když první úderná formace ukázala podle očekávání svoji sílu a nadělila Moravanům pět branek, musím tentokráte pochválit i třetí formaci ve složení Ruml, Kopecký, Didiáš. Rozhodně její výkon nebyl pouze údržbářský, dokázala si vytvořit i gólové šance, chyběla jenom trocha štěstí při jejich zakončení , výkon této řady jde evidentně nahoru,“ zdůraznil šéf světelské střídačky, Jaroslav Benc.
V neděli přivítají skláři na stadióně v Pěšinkách od 17 hodin mužstvo ZH Pardubice, ve středu jedou po Poličky.

Branky: Husárek, Faltus, Zeman – Krajíček 3, O. Včela, P. Včela, Špatenka. Rozhodčí: Padevět. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 280. Třetiny: 1:0, 0:2, 1:4. Světlá n. S.: Koubský – O. Včela, Svoboda, Venc, Kubát – P. Včela, Žák, Krajíček – Špatenka, Dolínský, Doležal – Ruml, Kopecký, Didiáš.