Od většího debaklu zachránil hokejisty Poličky brodský gólman Filip Rauer

Polička – Hokejisté Světlé si připsali další vítězství, když si poradili na ledě Poličky, která byla favoritovi zdatným soupeřem.

17.12.2011

Druhá třetina rozhodla o vítězství světelských hokejistů (v bílém) na ledě Poličky a skláři si tak udrželi druhé místo v tabulce s dvoubodovou ztrátou na první Choceň. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

KRAJSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
POLIČKA – SVĚTLÁ N. S. 1:5
V první třetině byla k vidění vyrovnaná hra. Domácí stačili se soupeřem bruslit a dařilo se jim zachytávat ataky výborné první formace Světlé. S jedinou výjimkou, a to byla 12. minuta, kdy rozhodčí neodpískal zřetelné nedovolené bránění ze strany hostů a nechal je pokračovat v akci, kterou zakončil střelec Krajíček.
Poličští nicméně sympaticky drželi krok a blízko k vyrovnání měli ve dvou na jednoho ujíždějící Kubát s D. Vápeníkem, jenže pokus druhého jmenovaného bravurně pokryl hostující gólman. Do druhé části nemohl nastoupit zranění Šedý a to znamenalo nepříjemný zásah do poličské sestavy.

Domácí se nakonec potopili sami v přesilových hrách, které sice nehráli v útoku úplně špatně, ale nestačili reagovat na rychlé brejky Světlé. Ve 22. minutě se po vyhození puku ocitl za zády obránců Žák a skóroval (0:2), aby jim posléze ujel také Dolinský se stejným efektem - 0:3. Hosté se ještě prosadili i při své početní výhodě, když nacvičenou kombinaci zakončil P. Včela.

Spartak se v závěrečně třetině snažil o korekci stavu a v 50. minutě se jí dočkal poté, co Švejda nejprve trefil tyčku a důrazně se dostal ještě k dorážce a ta byla přesná - 1:4. Domácí měli i další slibné příležitosti, mimo jiné se trefili opět do tyče, ale poslední střelecké slovo si v utkání nakonec vzal světelský matador Žák a tvrdým „golfákem” přidal pátou trefu svého týmu - 1:5.

„Kombinačně a bruslařky jsme soupeře převyšovali, ale naše útoky končili na výborném brodském gólmanovi Filipu Rauerovi, a když jsme vedli tak kluci už potom kombinovali až moc, chtěli dávát góly do kuchyně. Polička byla svou bojovností nepříjemným soupeřem. Nakonec jsme vyhráli, tak vládne spokojen,“ zhodnotil zápas světelský trenér Jaroslav Benc.

Branky: 50. Švejda - 22. a 54. Žák, 12. Krajíček, 33. Dolinský, 38. P. Včela. Rozhodčí: Kukeně - Říha, Habásko. Vyloučení: 8:8, navíc Valenta (POL) a P. Včela (SV) 10 min. OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 310. Třetiny: 0:1, 0:3, 1:1. Světlá n. S.: Novák – O. včela, Svoboda, Benc, Kubát, Vomela – P. Včela, Žák, Krajíček – Špatenka, Dolinský, Doležal – Ruml, Kopecký, Didiáš.

Radek Halva, Petr Veselka

Autor: Radek Halva

17.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.