To je otázka, která nyní přichází na mysl, protože první hokejová liga se po čtrnáctidenní vánoční přestávce znovu rozbíhá. Havlíčkobrodští Rebelové do nového roku vstoupí domácím zápasem s Litoměřicemi.

„Utkání se bude hrát po delší pauze, proto to bude hodně o bruslení, nasazení, bojovnosti. Hráči sice vypadli z nějakého pravidelného zápasového rytmu, ale věřím, že se s tím vyrovnají,“ přeje si trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák. „Kluci nějaké dva týdny jen trénovali, proto určitě budou mít do zápasu chuť,“ přidává jedním dechem.

Rebelům se proti Litoměřicím daří, letos proti nim získali šest bodů, v Kotlině vyhráli 7:4 a na severu Čech zvítězili 4:2. „Víme, co od Litoměřic čekat. Je to tým, který má v kádru řadu zkušených hráčů. Proto by na ně mohla platit ta bojovnost, nasazení, důraz, tvrdost, dohrávání osobních soubojů,“ má jasno Dvořák. „Zkušenější hráči totiž nemají příliš rádi, když je někdo neustále dohrává,“ vysvětluje šéf střídačky Rebelů.

Havlíčkův Brod nezakončil kalendářní rok zrovna ideálně, na ledě až dvanácté Kadaně po bezkrevném výkonu prohrál 1:4. Vstup do nového roku by si tak Rebelové určitě představovali jinak. „Musíme zase navázat na výkony ze zápasu s Olomoucí, Jihlavou. Tam kluci hráli, tak, jak by měli, dali do zápasu všechno,“ naráží Dvořák na poslední dvě domácí vítězství nad mírně favorizovanou Morou, kterou Rebelové přehráli 6:4, a na derby s jihlavskou Duklou, která odjela z Kotliny s výpraskem 8:0.

Němec zářil v extralize

Ačkoliv od 21. prosince nehráli havlíčkobrodští Rebelové žádný zápas, na nedostatek práce si rozhodně stěžovat nemohli. „Kromě vánočních svátků a Silvestra jsme trénovali každý den většinou dvou i třífázově. Pracovali jsme jednak na fyzičce, jednak na individuálních činnostech, ale hlavně na součinnosti a kompaktnosti celé pětky,“ prozradil hlavní muž havlíčkobrodské střídačky.

Ten ovšem některé hráče během vánočních tréninků postrádal. „Někteří kluci hráli extraligu, ukazovali se v dobré formě, tak doufám, že to přenesou i do Brodu,“ říká Dvořák. Nejvíce na sebe v posledním kole nejvyšší hokejové soutěže upozornil útočník Vojtěch Němec, který si za brněnskou Kometu připsal dvě asistence a vysloužil si obdiv trenéra Brňanů Zdeňka Venery. „Velice nám pomohl v přesilovkách, v kterých jsme se až dosud trápili, ale samozřejmě to nebyla jen jeho zásluha, ale i ostatních hráčů. Nicméně takového hráče bychom upotřebili. Budeme o tom jednat, ale záležet bude především na Havlíčkově Brodu,“ prohlásil kouč Brna. O šikovného forvarda je zájem z extraligového Brna travalý, přesto by dnes měl znovu obléct červenobílý dres Rebelů. „Vojta je pro nás klíčový hráč, ale jsme rádi, že se dokáže prosadit i v extralize, kde vypomáhal. Od pondělí už ale zase trénuje s námi,“ uvedl Dvořák na adresu nejproduktivnějšího hráče Havlíčkova Brodu a sedmého v tabulce kanadského bodování celé první ligy.

Hokejové menu
I. liga
Středa od 17.30:
HAVLÍČKŮV BROD – Litoměřice, Benátky nad Jizerou – TŘEBÍČ, Ústí nad Labem – JIHLAVA, Chomutov – Kadaň. Od 18.00: Šumperk – Písek, Most – Beroun, Hradec Králové – Olomouc.
II. liga, skupina Střed
Středa od 18.00:
PELHŘIMOV – Technika Brno, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Břeclav, Trutnov – CHOTĚBOŘ, Hodonín – Jindřichův Hradec, Kutná Hora – Kolín.