Do ligového utkání jako první zasáhli mladší dorostenci, kteří proti Dukle dosáhli dílčího úspěchu.

EXTRALIGA ML. DOROSTU
H. BROD – JIHLAVA 2:3sn

Do Kotliny přijela ve čtvrtek 5. ledna průběžně sedmá Dukla Jihlava, proti devátému týmu skupiny Střed odehrála vyrovnané utkání, o jehož osudu musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Domácí se dostali do vedení poté, co Duklu uzavřeli v pásmu, na konci akce stál Marek Bancíř a střelou od modré poslal puk mezi betony gólmana Vacka. Za necelé dvě minuty srovnal Michal Kašpar, když si počkal před brankou na přesný pas a následně už neměl těžkou úlohu.

V polovině utkání Jihlavští slavili druhou branku. Závaru před Vaněčkem využil Jiří Babula, pohotovou střelu poslal pod horní tyčku.

Na začátku třetího dějství už ale bylo znovu srovnáno. Bancířova střela se od tyče odrazila na hůl volného Filipa Nováčka, jenž doklepl do sítě. Utkání dospělo až do penaltové loterie, kde jako jediný uspěl Lukáš Zayml, a vybojoval tak pro hosty bonusový bod.

Dorostencům se tedy napodobit A tým, který nedávno v Kotlině Duklu rozdtrtil málo vídaným výsledkem 8:0, nepodařilo.

Branky a nahrávky: 17. Bancíř (Polák), 41. Nováček (Bancíř) – 19. Kašpar (Salát, Půža), 34. Bambula (Zayml, Šebesta), rozhodující nájezd Zayml. Rozhodčí: T. Dostál – R. Horký, L. Rampír. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 39:31. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 – 0:0. H. Brod: Vaněček (Brož) – Polák, Vala, Nguyen, Osmík, Málek, Klofáč, J. Vacek, Bláha, Mendl, Krajcigr, Lacina, Kraučuk, Semrád, Bancíř, Kolouch, Nováček, Mäki, R. Zohorna.

(pbu)