Ti po dvou předchozích nezdarech toužili znovu vydolovat na ledě regionálního rivala vítězství. To se jim povedlo, Horáky zdolali 5:3.

Utkání nabídlo pravé drama. Skóre se poprvé měnilo sice už ve 2. minutě, kdy první branku vstřelil brodský Musil. Vyrovnání se domácí dočkali ve druhé části zásluhou Havla. Ale regionální derby vygradovalo až v závěrečné dvacetiminutovce.

Rebelové ve 42. a 43. minutě dvakrát udeřili a odskočili domácím na rozdíl dvou branek. Ale Horáci to nehodlali zabalit. Havel svojí druhou brankou v zápase dostal Třebíčské zpátky do hry. V 55. minutě však vstřelil uklidňující branku pro Rebely Semorád. Horácká Slavia sice znovu snížila, ale v závěrečné power play dal konečnou podobu výsledku druhou trefou Semorád.

„Prohráli jsme úplně z prostého důvodu. Opět jsme neproměňovali šance,“ jen pokrčil rameny na pozápasové tiskové konferenci asistent třebíčského trenéra Radek Novák. „Brod byl produktivnější, proto vyhrál,“ dodal hořce. „Viděli jsme derby takové, jaké má být. Hodně bojovné,“ začal hodnocení šéf brodské střídačky Karel Dvořák.

Jeho svěřenci po dvou nevýrazných výkonech s tabulkově horšími celky konečně zabrali a připsali si tři body, díky čemuž udrželi tříbodový, respektive čtyřbodový odstup od pronásledovatelů. „Proti Třebíči jsme se snažili eliminovat jejich rozehrávku, což se nám dařilo,“ pochvaloval si Dvořák. „Základem úspěchu ovšem byla bojovnost mužstva, za což musím hráčům poděkovat,“ dodal brodský kouč.

Třebíč v regionálním souboji opět doplatila na horší produktivitu. Ačkoliv tři góly by jim možná v jiném zápase na vítězství stačili, proti Rebelům nikoliv. „Jak jsem říkal, na rozdíl od soupeře jsme byli horší v produktivitě. Zápas co zápas máme mraky šancí, ale neproměňujeme je. Bohužel to není obraz jen jednoho zápasu, ale trápí nás to dlouhodobě. Na tréninku na tom samozřejmě hodně pracujeme, pevně věříme, že se to brzy zlomí,“ řekl Novák.

V souboji mezi Třebíčí a Havlíčkovým Brodem došlo k zajímavé události. Rebelové totiž neměli náhradního gólmana. Respektive arbitři duelu připraveného náhradníka Petra Opršala do zápasu nepustili, protože nebyl uveden v zápise. Chybu vzal na sebe vedoucí mužstva a Dvořákův asistent Milan Chalupa. „Bohužel jsem si při přepisování z minulého zápasu neuvědomil, že jsme se dohodli, že místo Jardy (Suchana) vezmeme s sebou Petra,“ vysvětloval. Za Rebely by tak v případě zranění jedničky Stanislava Nerudy musel zaskočit hráč z pole, ale i na tento černý scénář byli brodští trenéři připraveni. „První volbou by byl Vojta Němec, který v brance chytá při různých exhibicích,“ říkal už s úsměvem po utkání Chalupa.

TŘEBÍČ – H. BROD 3:5

Branky a nahrávky: 28. Havel (Laš, Dolníček), 52. Havel (Dolníček, Laš), 57. Laš (Sobotka, Sláma) – 2. Musil (Jelínek), 43. Němec (Morava), 44. Kostourek (Meidl), 55. Semorád (Morava), 60. Semorád (Němec). Rozhodčí: Schmejkal – Flegl, Zíka. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 2 140. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:4.
Třebíč: Hrubec – Rangl, Dietz, Sobotka, Sláma, Kadela, Valenta, Brož – Havel, Dolníček, Laš – T. Vondráček, Dočekal, Látal – Heřman, Stejskal, Přibyl – Kovalský, Sedláček, Čech. Havlíčkův Brod: Neruda – Morava, Protivný, Novotný, Pavlík, Jelínek, Sova – Němec, Semorád, R. Vondráček – Rytnauer, Zábranský, Polodna – Švaňhal, Štěpánek, Musil – Kostourek, Meidl, Stehlík.