Oba mládežnické celky Havlíčkova Brodu zvládly své zápasy na jedničku, i když v případě dorostenců museli trenéři o přestávce pořádně zvyšovat hlas.

EXTRALIGA ML. DOROSTU
ML. BOLESLAV – H. BROD 2:4

Utkání o důležité body za sebou má průběžně devátý Havlíčkův Brod. Na ledě osmého týmu extraligové skupiny střed vybojoval všechny body, a to i přes nevydařenou první třetinu. Po úvodní dvacetiminutovce totiž panoval stav 2:0 a trenérské duo Cachnín-Kraučuk muselo svým svěřencům o přestávce pořádně domlouvat. A kritika evidentně pomohla.

Na Mladou Boleslav totiž vlétlo zcela jiné mužstvo a brzy také přišel první gól, který vstřelil Radim Zohorna. Tentýž hráč se zanedlouho postaral o vyrovnání a Rebelové byli rázem na koni. Nic na tom nezměnilo ani oslabení třech hráčů proti pěti, při němž tým podržel brankář Brož, který nastoupil do druhé části. Obrat pak v poslední desetiminutovce dokonali Semrád s Nováčkem.

Branky a nahrávky: 12. Ďurač (Šulc, Durdil), 20. Ďurač (Durdil, Šulc) – 22. Zohorna (Mäki), 34. Zohorna, 52. Semrád, 58. Nováček (Zohorna). Rozhodčí: Petr Macháč – David Cafourek, Jan Kovačík.Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 29:26. Třetiny: 2:0, 0:2, 0:2.
Havlíčkův Brod: Vaněček (21. Brož) – Blaha, Bancíř, Krajcigr, Klofáč, Vacek, Mendl – Semrád, Nováček, Zohorna – Málek, Mäki, Polák – Kraučuk, Vala, Nguyen – Kolouch.

I. LIGA JUNIORŮ
J. HRADEC – H. BROD 1:8

Vedení prvoligové tabulky v podání havlíčkobrodských juniorů neohrozilo ani utkání na ledě posledního Jindřichova Hradce. Rebelové si navíc s chutí zastříleli. Gólové hody započal Szilva ve čtvrté minutě střelou z otočky a šest minut nato v přečíslení udeřil Zdražil.

Nebýt domácího brankáře Krásného, jistě by skóre po první části bylo ještě vyšší. Ani on ale nedokázal zabránit brankostroji Rebelů, který se naplno spustil ve druhé třetině.

Tři rychlé akce znamenaly tři góly, postarali se o to Pecen se Szilvou, který tak završil svůj brzký hattrick.

A z daleka to nebylo vše, na hrozivých 6:0 zvýšil ve vlastním oslabení po samostatném úniku Žemlička. V této fázi zápasu byl domácí tým zralý na ručník Dočkali se i domácí, když u tyčky číhal volný Körner, a jako jediný tak dokázal překonat brankáře Zvolánka.

V poslední dvacetiminutovce ještě výhru korunovali Žemlička s Vladimírem Szilvou, který se tak na debaklu podílel čtyřmi brankami.

Branky a nahrávky: 40. Körner (Zayml, Pavlík) – 4. Szilva (Kozlík), 10. Zdražil (Novák), 21. Szilva (Varga), 22. Novák (Pecen), 23. Szilva (Doležal J.), 39. Žemlička (Doležal O.), 48. Szilva (Varga), 51. Žemlička (Doležal J.). Rozhodčí: Ondřej – Kreuzer, Slavík. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Třetiny: 0:2, 1:4, 0:2. Havlíčkův Brod: Zvolánek – od 40 min. Jeřábek – Němec, Musil, Dundáček, Pecen, Křesťan, Kříž, Varga, Szilva, Račanský, Kozlík, Zdražil, Novák, Žemlička, Doležal J., Doležal O., Chlubna.