V minulém kole sice vyhráli v Třebíči, ale před týdnem doma k nelibosti fanouškům prohráli s Litoměřicemi. Dnes proto budou napravovat domácí reputaci, do Kotliny zamíří Písek.

Souboj s devátým Pískem bude pro Rebely hodně důležitý. Brodští hokejisté sice okupují v prvoligové tabulce sedmou příčku, ale Jihočeši, kteří jsou zatím na nepostupové pozici do play off, ztrácejí už jen čtyři body. Další domácí zaváhání by se tak Rebelům mohlo zle nevyplatit. Navíc když v dalších třech utkáních jedou na hřiště soupeřů – do Benátek, Šumperku a Chomutova.

S Pískem ovšem Rebely nečeká procházka růžovým sadem. Devátému týmu se v posledních zápasech daří a mohutně se dotahuje na elitní osmičku. „Soupeř je teď v laufu, daří se jim,“ konstatuje trenér Havlíčkova Brodu Karel Dvořák na adresu Jihočechů, kteří vyhráli tři z posledních čtyř zápasů.

Havlíčkobrodští hokejisté Písek v obou předchozích zápasech přehráli, doma 6:2 a na jihu Čech 4:2. „Z toho ovšem nemůžeme příliš vycházet, protože také u nich došlo ke změně trenéra podobně jako tady. Jejich herní projev se trochu změnil, vycházejí z dobré obrany,“ přemítá Dvořák.

Právě písecká obrana by mohla Rebelům činit problém. „V poslední době se hodně trápíme v koncovce. Chybí nám důraz v předbrankovém prostoru a při hře jeden na jednoho. Musíme být víc agresivnější,“ má jasno šéf střídačky havlíčkobrodských Rebelů.

Agresivní hra v podání Havlíčkova Brodu nesla ovoce, když Rebelové v Kotlině porazili papírově favorizované týmy – Olomouc (6:4) a Jihlavu (8:0). Ale proti týmům, které jsou v tabulce až pod nimi, se trápí.

„Musíme znovu předvést agresivní nátlakovou hru, kterou občas předvádíme. Když zopakujeme výkon, jako například proti Olomouci, vyhrajeme,“ tvrdí Dvořák. „Ještě se musíme víc tlačit do střelby, protože ve finální fázi možná až moc vymýšlíme, zbytečně přihráváme, abychom akci vyšperkovali. Musíme hrát jednodušeji a víc se tlačit do brány,“ uzavírá kouč sedmého týmu první ligy.

Hokejové menu
I. liga
Středa od 17.30:
HAVLÍČKŮV BROD – Písek, Chomutov – TŘEBÍČ, Ústí nad Labem – Litoměřice. Od 18.00: Šumperk – Benátky nad Jizerou, Most – Kadaň, Hradec Králové – JIHLAVA, Olomouc – Beroun.

II. liga, skupina Střed
Středa od 18.00: Kolín – Břeclav, Kutná Hora – Technika Brno, Hodonín – CHOTĚBOŘ, ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Nymburk, PELHŘIMOV – Trutnov.