Starší dorostenci i junioři nastupovali jako favorité, přesto se na body pořádně nadřeli. Dorostenci dokonce museli v pátek dohánět třígólové manko proti PZ Kladno a v sobotu na HC Kladno nestačili.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
H. BROD – PZ KLADNO 6:4

Tým PZ Kladno je v extralize staršího dorostu vůbec nejhorším celkem. V Kotlině to tak ale vůbec nevypadalo. Ve 12. minutě svítilo na výsledkové tabuli již hrozivé skóre 0:3, které vyhnalo brankáře Jeřábka na střídačku. Zásluhou Ondřeje Beránka se však Rebelové ještě do přestávky vrátili do zápasu.

Nejprve obkroužil branku a dotlačil puk do sítě, v následné přesilové hře stál na konci souhry, a snížil tak na rozdíl jediné branky. Ve druhé části se hosté brzy radovali z další branky – z protiútoku překonal Vaněčka Marks.

Odpověď přišla opět na konci třetiny. Beránek našel před brankou volného Tomáše Chlubnu, který opět vrátil Rebely na dostřel. Obrat domácí dokonali ve třetí třetině, kdy nedali soupeři šanci.

O vyrovnání se postaral Petr Kuchta střelou ke vzdálenější tyči, poté si vzal znovu slovo Beránek, jenž zblízka procedil gólmana, a zkompletoval tak hattrick. Výhru ještě pečetil Tomáš Ludvík.

Branky a nahrávky: 16. Beránek, 19. Beránek (Kuchta, Vala), 37. Chlubna (Beránek, Dundáček), 46. Kuchta (Dundáček), 57. Beránek (Křípal), 59. Ludvík (Beránek) – 7. Fiala (Zíma, Rajter), 11. Zíma (Veselý), 12. Vrba (Fiala), 22. Marks (Veselý, Kobes). Rozhodčí: Svatopluk Kopeček – Jan Jeletz, Ondřej Polák. Vyloučení: 5:8, navíc Marks, Fiala (oba KLP), Meloun a Křípal (oba HBR), všichni 5 plus OT do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 54:36. Třetiny: 2:3, 1:1, 3:0. Havlíčkův Brod: Jeřábek (12. Vaněček) – Vosyka, Kuchta, Osmík, Žuček, Hlídek, Chlubna, Křípal, Brebera, Meloun, Krajcigr, Mozr, Ludvík, Krajhanzl, Dundáček (A), Kundrát, Vala, Beránek.

H. BROD – HC KLADNO 3:6
Lepší vstup do utkání si mladí Rebelové nemohli ani přát. Hned v první minutě se nádherně z mezikruží trefil Kuchta.
Potom se hrál velmi aktivní a bojovný hokej z obou stran. Po vyloučení kladenského Hermana měli vyhodu Rebelové přesilové hry, kterou sehráli velmi špatně a v oslabení je potrestal Křepelka.

Vedení brodským hráčům vrátil Němec, ale v poslední minutě první třetiny stačil Janeček ještě vyrovnat na 2:2. Ve druhé třetině měli navrch oba gólmani, kteří střelecké pokusy pochytali. Branky se diváci dočkali až ve 35. minutě, kdy hostující Seidl dělovkou propálil Nováka a dostal svůj tým poprvé do vedení 2:3.

Poslední dějství patřilo hostům, kteří třemi brankami domácím utekli a na domácích hráčích se projevila únava z pátečního zápasu. Dvě a půl minuty před koncem zápasu ještě korigoval výsledek Kundrát, který upravil na konečných 3:6.

Branky a nahrávky: 1. Kuchta (Křípal), 17. Němec (Krajcigr), 58. Kundrád (Němec) – 14. Křepelka (Šilhavý), 20. Janeček (Šilhavý), 35. Seidl (Bunda, Hoffmann), 46. Hierman, 47. Křepelka (Christl), 51. Šilhavý (Janeček, Čejka). Rozhodčí: Vampola – Budinský, Huryta. Vyloučení: 5:5. Využití 1:0. V oslabení: 0:2. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:3. Havlíčkův Brod: Novák – Vosyka, Kuchta, Žuček, Hlídek, Chlubna, Křípal, Brebera, Meloun – Krajcigr, Mozr, Ludvík – Krajhanzl, Dundáček, Kundrát – Vala, Beránek, Němec.

I. LIGA JUNIORŮ
H. BROD – HC KLADNO 4:3
Ani junioři nevstoupili do utkání vůbec dobře. Kolínu na první branku stačilo pouhých 11 vteřin! Rebelové se oklepali v deváté minutě, Erik Novák si sjel před brankáře a blafákem vyrovnal, čímž rozjel pořádné gólové hody. Uběhlo totiž pouze 20 vteřin a hosté znovu vedli. A za další půlminutu stál u branky Jan Kubát a oslavoval vyrovnávací branku. Skóre se poté měnilo až v polovině utkání, kdy Radek Špringl propálil Zvolánka od modré. Kolín tak držel v Kotlině nadějný a překvapivý výsledek, náporu domácích odolával až do 54. minuty, kdy však přišla pro hostující celek domácí sprcha.

V rozmezí pouhých dvanácti sekund totiž přišel o vedení. Nejprve Václav Němec napřáhl na modré a střelou k tyči skóroval, ihned po vhazování využil Vladimír Szilva mlýnice před brankou a propasíroval kotouč až za čáru.

Branky a nahrávky: 9. E. Novák (Zdražil), 10. Kubát, 55. Vác. Němec (Kubát), 55. Szilva (Varga) – 1. Cerk (Herwig), 9. Ježek, 31. Špringl (Svoboda). Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Kavina. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 2:2, 0:1, 2:0. Havlíčkův Brod: Zvolánek – Křesťan, J. Musil, Kříž, Vác. Němec – Szilva, Varga, Kubát, J. Doležal, E. Novák, Kozlík, Zdražil (A), Račanský, M. Němec, O. Doležal.

Pavel Buňat, Petr Veselka