Proti léty prověřené praxi se ovšem v sobotu vzepřeli prvoligoví hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří ačkoliv dvojnásobnou přesilovku nevyužili, z Benátek si přesto odvezli tři body po výhře 5:3.

„Naštěstí to v tomto utkání nebyla pravda o neproměněné přesilovce pět na tři a prohře,“ oddechl si po zápase trenér Rebelů Karel Dvořák. „Řekl bych, že jsme byli šťastnějším týmem,“ dodal.

Důležité tři body, díky nimž se odlepili od hranice postupu a nepostupu do play off a bodově se dotáhli na týmy na čtvrtém až šestém místě, režíroval první útok Havlíčkobrodských. Trojice Němec, Semorád, Vondráček totiž byla u všech pěti branek Rebelů. Nejprve otevřel skóre ve 12. minutě Vondráček, v 18. minutě zvyšoval na 2:1 Němec, zřejmě rozhodující branku ve vlastním oslabení obstaral ve 33. minutě Semorád na 3:2. Dvojí pojistku pak v závěru přidal Vondráček, který zvyšoval nejdříve na 4:2 a poté střelou do prázdné branky odrazil závěrečný tlak domácích gólem na 5:3.

„Sehráli jsme jedno z nejlepších venkovních utkání za mého působení. První část jsme sice byli lepší, ale ve druhé části nás Benátky zatlačily, přesto jsme se ubránili a vstřelili nějaké branky,“ pochvaloval si Dvořák. „Porazili jsme se sami. Těžko se prosazujeme. Dotáhli jsme se na 2:2 a pak hloupou chybou se sami srazíme. Chybí nám větší důraz před brankou,“ jen pokrčil rameny při hodnocení zápasu kouč Benátek Milan Černý.

Havlíčkův Brod se díky dvěma tříbodovým ziskům v posledních dvou duelech pomalu dostává do kontaktu s týmy, které jsou před ním. Na sobotního soupeře, který je těsně před Rebely, má manko už jen tří bodů, na čtvrtou Jihlavu pak ztrácí bodů šest. Havlíčkobrodští hokejisté díky plnému bodovému zisku zároveň utekli svým pronásledovatelům, na osmé Litoměřice mají Rebelové náskok devíti bodů, aktuálně první nepostupující, devátý Písek, ztrácí deset bodů. „Bylo to opravdu důležité vítězství,“ radoval se Dvořák.

Jeho svěřenci odstartují závěrečnou čtvrtinu základní části důležitým zápasem v Šumperku, příští sobotu pak zamíří na led ambiciózního Chomutova.

BENÁTKY N. J. – H. BROD 3:5

Branky: 16. Vlach, 32. Vitásek, 58. Jech – 12., 56. a 60. Vondráček, 18. Němec, 33. Semorád. Rozhodčí: Hejduk – Chocholouš, Reich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 375. Třetiny: 1:2, 1:1, 1:2. H. Brod: Neruda – Morava, Protivný, Novotný, Pavlík, Jelínek, Blažek, Sova – Voj. Němec, Semorád, Vondráček, Kostourek, Meidl, Polodna, Švaňhal, Štěpánek, Musil, Wasserbauer, Zábranský, Stehlík.


II. HOKEJOVÁ LIGA
CHOTĚBOŘ – ŽĎÁR N. S. 2:5

Branky: 21. Hnilička, 34. Jánský – 15. Ježek, 20. Plachý, 35. M. Sobotka, 40. Pleva, 51. Kočan. Třetiny: 0:2, 2:2, 0:1.

NYMBURK – PELHŘIMOV 3:0
Branky: 16. Knesl , 20. Martinec, 43. Velechovský. Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0.

Podrobnosti přineseme v úterý.

(hmr, kal)