Poslední čtvrtinu základní části tak mohou odehrát poměrně v klidu, přesto si větší výpadek nemohou dovolit.

Pro Rebely bude hodně důležité už dnešní utkání v Šumperku. Draci jsou totiž jeden z týmů, který bojuje o osmou příčku v tabulce. Brodské hokejisty tak rozhodně nečeká jednoduchý zápas.

Což potvrzuje i trenér Rebelů Karel Dvořák. „Rozhodně nás čeká velice těžký zápas. Šumperku se v poslední době nedaří, prohrál několik zápasů a vypadl z první osmičky,“ kalkuluje Dvořák. „Určitě se budou chtít zvednout, protože už také bijí na poplach,“ dodává. Brodští hokejisté ovšem jdou do dnešního zápasu se třemi vítězstvími v řadě, když postupně porazili v Třebíči 5:3, doma s Pískem 2:1 a v Benátkách 5:3. „Doufám, že nám vydrží euforie z posledních utkání, kdy bylo nasazení velice dobré. Pokud předchozí výkony zopakujeme, můžeme pomýšlet na vítězství,“ uzavírá šéf brodské střídačky.

Zlepšená forma a devítibodový import do tabulky přinesly do řad Rebelů uklidnění, protože na devátý Písek mají desetibodový zisk. „Naše situace se zlepšila, ale samozřejmě chceme se dostat ještě o něco výš,“ prohlásil na webu brodského hokejového klubu Dvořákův asistent Milan Chalupa.