„Jsem zde úplně poprvé a na Havlíčkův Brod jsem dostal tip a už teď vám řeknu, že tady nejsem naposledy,“ řekl olympijský vítěz z Nagana a kapitán trojnásobných mistrů světa. „Zdejší areál je nádherný, je zde pěkná tělocvična, posilovna, rehabilitace a v parku využijeme výběhy do kopce,“ pochvaloval si Reichel.

Jak kouč reprezentační šestnáctky prozradil, kemp hráčům poslouží především k návyku na hru na menším prostoru. „V tomto směru jsme zaostávali za Ruskem. Potřebujeme zde kluky ještě připravit na náš vrchol sezony, což je únorový turnaj čtyř,“ řekl Reichel.

A s jakým cílem na turnaj se svými svěřenci pojede? „Znám pouze Rusko, se kterým jsme hráli pětkrát. Sílu Švédska a Finska neznám, ale chtěli bychom navázat na turnaj v Salcburku, kde jsme to vyhráli,“ má jasno šéf reprezentační šestnáctky. Reprezentačního kempu, který se v Havlíčkově Brodě koná do čtvrtka, se také zúčastnil teprve šestnáctiletý třebíčský brankář Karel Vejmelka.

„Cítím se tady výborně a jsem za tento kemp rád. Máme tady výbornou partu a je to pro mě velká zkušenost,“ říká třebíčská brankářská naděje a dodává: „K trenéru Reichlovi máme velký respekt. Jako hráč toho hodně dokázal a má velké zkušenosti. Moc se mi líbí jeho tréninky.“

Vejmelka se také svěřil, že už má nabídky z jiných klubů, ale po dohodě s rodiči ještě zůstává v Třebíči. „Rád bych si zachytal naší extraligu a poté se dostal do NHL,“ prozradil cíle Vejmelka.