Prohráli totiž 2:6.

Zápas rozhodla druhá třetina, v níž domácí Šumperk potrestal všechna tři vyloučení Rebelů a ze stavu 0:2 otočil na 3:2! „Zápas rozhodlo to, že jsme za stavu 2:0 nedali šance a nezvýšili. Asi jsme si mysleli, že je o zápase rozhodnuto, jenže domácí nám ukázali, že bojovností se rozhodují zápasy, a bojovnost měli domácí větší. V tom nás předčili, dali tři góly v přesilovkách, proto vyhráli,“ jen pokrčil po zápase rameny asistent brodského trenéra Dvořáka Milan Chalupa.

Draci trestali

Rychlé snížení po druhém brodském gólu se ukázalo jako správný impuls pro Šumperské. „Byl to pro nás klíčový okamžik. Ten nás nakopl. Rozhodly přesilovky, ve kterých jsme byli neustále v pohybu a z toho jsme těžili,“ uvědomoval si domácí kouč Radek Kučera.

Šumperk ve druhém dějství utkání zvrátil, ve 32. minutě však měli Rebelové obrovskou šanci k vyrovnání. Hráli dvojnásobnou přesilovku, jenže s tou nenaložili vůbec dobře. Šumperští draci je pak třemi brankami v poslední dvacetiminutovce dorazili.

„Dali jsme gól na konci první a na začátku druhé třetiny. Měli jsme být na koni. Místo toho domácí ale záhy snížili a to je nakoplo,“ hodnotil po zápase Chalupa. „Věděli jsme, že Šumperk bude pod tlakem, protože čtyřikrát za sebou prohrál. Měli jsme toho využít, ale opak byl pravdou. Jejich nasazení bylo veliké a my jsme nestačili,“ uzavřel hodnocení duelu asistent brodského kouče.

ŠUMPERK – H. BROD 6:2

Branky a nahrávky: 24. Hlinka (Křetínský, Holík), 25. Plášek (Hlinka, Holík), 30. Holík (Plášek, Meluzín), 46. Hulva (Brunec, Suchý), 55. Holík, 59. Plášek (Křetínský) – 20. Švaňhal, 21. Semorád (Vondráček). Rozhodčí: Jeřábek – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:1. Diváci: 1 100. Třetiny: 0:1, 3:1, 3:0. H. Brod: Neruda – Morava, Protivný, Novotný, Pavlík, Jelínek, Blažek, Zítka – Němec, Semorád, Vondráček – Kostourek, Meidl, Polodna – Švaňhal, Štěpánek, Musil – Wasserbauer, Zábranský, Stehlík.

(pem, hmr)